REZERVACE
UŽIVATEL

Beseda s Tomášem Štverákem

15.11.2022

ObrázekZuberského ultra maratonce zřejmě nemusíme moc představovat. Jen v letošním roce se zúčastnil mnoha závodů, když na Ještědskyrace zvítězil v mixech, na Pražské stovce skončil třetí, V dubnu se zúčastnil závodu 100 miles of Istria (168km, 7000m+), čas 21:38, kde skončil na celkovém osmém místě. Osmy skončil (druhý v kategorii) i v květnovém závodě Perun Sky maraton.

Na začátku června se Tom vydal do Chorvatska na závod  Ultra trail Dinarides, kde doběhl na skvělém třetím místě (170km, 8000m+) - 27:55!!Vrcholem roku měl být závod UTMB Mont Blanc, ale různé důvody donutily Toma skrečovat. Chuť si spravil na Mistrovství světa World Skyrunning Champs 2022, kde startoval poprvé za českou reprezentaci a doběhl na pěkném 22. místě. V týmech skončilo Česko na pátém místě!!

No, a aby toho nebylo málo, tak 3. října se vydal na Cestu Slovenského národního povstání, která je dlouhá 770 kilometrů a má převýšení 30 000 metrů. Běžel ve směru z východu na západ, což znamená, že startoval na Dukle a končil na hradu Devín za Bratislavou.

Ovšem ani tentokrát neběžel jen pro své vlastní ego, ale s daleko větším cílem a to vybrat s co nejvíce peněz pro Aďu Sekyrovou a zajistit tak její účast na IWAS MS juniorů v Porugalsku. Nejenže zaběhl tuto výzvu v novém rekordu 6 dní, 19, hodin, 15 minut, ale i díky tomu se na Adélku vybralo od jeho příznivců již více jak 150 tisíc korun!! Pokud se budete chtít dozvědět další podrobnosti, nemůžete na této besedě chybět!!