Zubří třetí ve výzvě 10 000 kroků!

5.5.2023

ObrázekJiž potřetí se město Zubří přidalo k výzvě 10 000 kroků, jejímž pravým cílem není ujít takový počet kroků každý den, ale chodit častěji než dosud a udělat něco pro své zdraví. Pro dubnovou výzvu si pořadatelé z Partnerství pro městskou mobilitu připravili novinku v hodnocení měst a to v systému bodování, kdy se nově hodnotily výsledky dle tzv. alfa průměru. tj. 10 % nejhorších a 10 % nejlepších výsledků ten den se odstraní a ze zbytku se vypočítá aritmetický průměr. Po dvacátém prvním místě při první účasti a po jedenáctém místě ve výzvě říjnové, si tentokrát Zubřané vyšlapali celkovou třetí příčku, v městech do 10 tisíc obyvatel dokonce příčku druhou!! V této kategorii jsme dokonce obhajovali vítězství, a i když to s obhajobou nevyšlo, stydět se za své výkony určitě nemusíme. Do březnové výzvy se nás přihlásilo sto čtyřicet sedm, což je jednou tolik než ve výzvách předcházejících, aktivních nás bylo 136 a celkem jsme za měsíc duben ušli úctyhodných 40 445 kilometrů! Na kompletní výsledky se můžete podívat zde. A jak to dopadlo mezi jednotlivci? Nejvíce bodů (ve kterých je zohledněn věk a index BMI) "vyšlapal" František Košárek (935,04), druhá skončila Božena Divišová (898,92) a třetí, nejlepší nováček výzvy, Jirka Mitáš s 803,14 body.

Co se týče vzdálenosti, tak nejvíce ušlapal nebo spíš uběhnul Tomáš Štverák s 906 km, druhé místo patří Petrovi Škrobákovi s 800 kilometry a 762 km ušel třetí Marek Diviš! Mezi týmy si nejlépe vedl Handball team s  4141 body, druzí skončili Zuberští lemuři (3636) a třetí místo obsadili Divíšci (3079), kterým patří stejná příčka i mezi osmičlennými týmy z celé republiky! Mezi partnerskými týmy celkem s přehledem zvítězili Ája a Mája (Andrea a Marek Divišovi). Přidáme ještě pár statistik - nejmladší účastnicí výzvy byla sedmiletá Olga Čejková s pěknými 135 kilometry, nejstarší účastnicí se stala Ludmila Palánová, která ve svých letech ušla 305 km!! Mezi mládeží (do 17 let) byli nejlepší Viktorie Slaninová a Patrik Jelínek, kteří zdolali více jak 320 km. Jinak daly zuberské ženy na frak mužům, když jich chodilo o dost více - v poměru 86:50.

Příští víkend nás čeká slavnostní vyhlášení v Prostějově, kde sice budeme muset předat putovní pohár za první místo v městech do 10 tisíc obyvatel zástupcům obce Olomouc - Chomoutov, kterým samozřejmě gratulujeme, ale určitě se v říjnové výzvě s ostatními městy a obcemi popereme o to, aby se vrátil pohár do Zubří! Na závěr bychom chtěli poděkovat všem aktivním účastníkům výzvy, že do soutěže přispěli větším či menším dílem svých kroků a že udělali hlavně něco pro sebe! Celkové třetí místo je samozřejmě krásně, ale hýbat bychom se měli i bez výzev a doufáme, že u většiny z Vás to tak bude i v následujících měsících!