Žídek s Krčmou vítězi turnaje

18.10.2021

ObrázekTéměř na den přesně, rok a deset měsíců, trvalo, než jsme se opět mohli sejít v sokolovně na turnaji ve stolním tenisu. Čekal nás sedmý ročník turnaje ve čtyřhře mužů s názvem Pepinec CUP. Čtrnáct párů si to přijelo rozdat o co nejlepší umístění. Až na pár výjimek se jednalo o známé tváře a jak jsme již zvyklí, většina hráčů nebyla ze Zubří. Ale i domácí měli zastoupení a jsme rádi, že se v těžké konkurenci neztratili! Úderem deváté hodiny, po tradičním welcome drinku, začaly lité boje na čtyřech stolech. Páry byly rozděleny do dvou skupin po sedmi, ze kterých postupovaly vždy čtyři nejlepší dvojice. Páry na pátém až sedmém místě čekaly boje o konečné umístění. Dramatičtější utkání nás čekaly ve skupině A, kde okusil každý pár minimálně jednu porážku.

O umístění na prvním, druhém a třetím, čtvrtém místě tak musely rozhodovat výsledky ze vzájemných zápasů. Skupinu B bez ztráty bodu i setu ovládli Roman Žídek s Jirkou Krčmou. Výsledky základních skupin zde. Po čtyřiceti dvou utkáních ve skupinách přišly na řadu zápasy o umístění. O konečné deváté až čtrnácté umístění se střetlo šest párů, nejlepším z nich byli domácí Jirka Malina s Ivanem Daňkem, kteří tak skončili na devátém místě. Nejlepších osm párů čekalo čtvrtfinále a v nejednom jsme byli svědky překvapení. To když domácí rodinná dvojice, děda s vnukem, Láďa Brokeš a Samuel Kalous, porazili dvojici z Orlové, Palkóci, Stachovský 3:1.

Ani v duelu mezi obhájci titulu Martinem Hořelkou a Lukášem Karolou s dvojicí Mirek Kuběj, Milan Kratochvíl se nečekala výhra druhých jmenovaných. Ti vyhráli 3:2 a postoupili do semifinále, kde však byli nad jejich síly Roman Žídek a Jirka Krčma. Semifinále bylo konečnou taky pro pár Brokeš, Kalous, když nestačili na dvojici z Kvasic Chlud, Stránský a prohráli 0:3. Ve finále potvrdili skvělou formu z předcházejících utkání Žídek s Krčmou a po vítězství 3:0 tak putuje první místo do Bystřice pod Hostýnem a do Tlumačova. Výsledky play off zde.

Na závěr turnaje obdržely čtyři nejlepší páry ceny, které věnovalo Město Zubří. O občerstvení se opět postaral kolektiv kavárny Tip café a hlavně Markéta Ulrychová, která s námi strávila v sokolovně celé dopoledne a starala se jak o pitný režim, tak o to, aby nikomu nedošly síly. Další turnaj by se měl uskutečnit v sobotu 19. února 2022 a my jen doufáme, že epidemiologická situace nám dovolí devátý ročník Turnaje neregistrovaných ve dvouhře uspořádat.