Vítězství putuje do Zlína

20.2.2023

ObrázekJiž podesáté se sešli příznivci stolního tenisu v zuberské sokolovně, aby si to rozdali o prvenství v Turnaji (nikdy) neregistrovaných hráčů ve dvouhře mužů. I když letos se mezi muži objevila i jedna žena, Lenka Žurková z Nového Jičína. Barvy Zubří tentokrát hájili Petr Polách, Pavel Pernica, Jirka Malina, Marek Brokeš a Ivan Daněk. Nejdále, do osmifinále,  se z nich dostal Petr Polách, který byl vyřazen pozdějším finalistou. Letos se přihlásilo do turnaje třicet šest hráčů a zcela tak zaplnili prostory velkého sálu, kde se turnaj odehrával. Většinu tváří již známe, jezdí k nám opakovaně a například Roman Žídek vyhrál historicky první ročník v roce 2013. Přivítali jsme i pár nováčků a všichni společně se po deváté hodině vrhli do bitvy o vítězství. Ještě těsně před turnajem jsme museli udělat jednu změnu,

kdy pro menší zájem o kategorii do 35 let, jsme se rozhodli obě kategorie sloučit. V osmi základních skupinách jsme mohli vidět zápasy, kdy favorité suverénně vyhrávali, ale taky souboje vyrovnané, v nichž se bojovalo o každý míček. Výsledky základní části zde. Po této časti turnaje přišlo na řadu play off, kde již nebyla šance na opravu a každý tak musel hrát na sto procent. První kolo play off bylo již překvapivě konečnou pro Mirka Kuběje (Střítěž n.B.), který se vloni dostal až do semifinále, v osmifinále předvedl zřejmě nejvyrovnanější souboj jeho vnuk Patrik Kovář, který po velkém boji podlehl Pepovi Chludovi (Kvasice) 2:3.

Ve čtvrtfinále jsme byli svědky pětisetových zápasů mezi Vláďou Vavříkem (Kvasice) a Mirkem Palkocim (Orlová) a Jiljím Šimíčkem (Partutovice) a Pavlem Kavanem (Orlová). Pro Mirka Palkociho a Jiljího Šimíčka bylo už další kolo, semifinále konečnou, protože narazili na Romana Žídka (Bystřice p.H.) a Jirku Holečka (Zlín), kteří si ve finále zopakovali loňský, semifinálový souboj, ve kterém byl úspěšnější Roman. Letos ale Romanovi obhajoba nevyšla a po velkém boji a skvělém ping-pongu podlehl Jirkovi 2:3, který si zachoval klidnější hlavu při posledních míčcích. Na výsledky play off se můžete podívat zde.

Jelikož se jednalo o jubilejní, desátý ročník, tak si ceny neodnesli jen ti nejlepší, ale v rámci tomboly bylo vylosováno také pár šťastlivců, kteří si domů odvezli drobné ceny. Závěr turnaje, který končil po čtrnácté hodině, patřil samozřejmě dekorování nejúspěšnějších, když bylo odměněno osm nejlepších z nich. Dle skvělé atmosféry turnaje si ale troufneme říct, že vítězové byli všichni, kteří se přijeli stolní tenis zahrát a opět se potkat se svými známými či novými hráči. Poděkovat bychom chtěli Milanu Pupíkovi a Jirkovi Krupovi, kteří se po celou dobu turnaje starali o výsledkový servis a plnili i funkci rozhodčích, holkám z Tip café, které se vzorně staraly o to, aby nikdo z hráčů neměl žízeň a hlad, a taky samozřejmě pořadateli, Městu Zubří, které do turnaje věnovalo ceny. Nyní se již začínáme těšit na akce venkovní a v sokolovně se opět potkáme v říjnu, kdy je na sobotu sedmého naplánován turnaj ve čtyřhře Pepinec CUP.