Vítězství putuje do Kvasic

26.2.2024

ObrázekPo jedenácté se stolní tenisté ze Zubří a širokého okolí utkali v sokolovně o prvenství v Turnaji neregistrovaných. Kromě již známých a tradičních hráčů, kteří k nám přijíždějí např. ze Zlína, Bystřice pod Hostýnem, Kvasic či Orlové, jsme mohli nově přivítat i pingpongisty z Poličky, Študlova, Rybí či Rožnova, kteří si přijeli zahrát na svůj vůbec první turnaj. Nakonec dorazilo čtyřicet pět hráčů, kteří byli rozděleni do 8 skupin, ze kterých po utkáních každý s každým, postupovali vždy čtyři nejlepší do dalších bojů. Již v základních skupinách jsme viděli skvělý stolní tenis a těšili se souboje v play off. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde.

V prvním kole play off si ještě dokázali ve většině případů favorité se svými soupeři poradit, ale hned v tom následujícím jsme byli svědky mnoha dramatických soubojů, které se rozhodovaly až v posledním, pátém setu. Do čtvrtfinále se nakonec probojovaly čtyři mladé pušky a čtyři "zkušenější" hráči. V semifinále již ale mladíkům sekundoval jen Roman Žídek z Bystřice pod Hostýnem, který si poradil s Kubou Bartošem z Poličky 3:1. Ve druhém semifinále si v souboji dvou borců Kvasic, poradil Filip Vrzal s Tadeášem Stránským 3:2. Ač se ve finále Roman snažil, na Filipa nestačil a prohrál 1:3. Výsledky play off zde.

Vzhledem k počtu hráčů jsme se slavnostního vyhlášení dočkali až po sedmnácté hodině. Odměněno bylo osm nejlepších hráčů a vítěz si kromě jiného odvezl do Kvasic tradiční zuberskou metlu. Na reportáž TV Beskyd se můžete podívat na tomto odkazu. Všem zúčastněným hráčům bychom chtěli poděkovat za skvělý pingpong, který během celého turnaje předváděli a za příjemnou atmosféru, která turnaj doprovázela. Dále bychom chtěli poděkovat děvčatům z Tip café, které se staraly o občerstvení, firmě LB silver, a Rožnovskému pivovaru, která věnovala ceny do turnaje a také Městu Zubří, které se kromě cen, postaralo o organizaci sobotního turnaje. Funkci rozhodčího a zapisovatele zastával po celou dobu turnaje Milan Pupík, kterému pomáhali ogaři Krupovi - Jirka a Tobiáš. Další turnaj ve stolním tenise nás čeká v říjnu, kdy se v sokolovně setkáme na turnaji ve čtyřhře, s názvem Pepinec CUP.