Město Zubří ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

V sokolovně se opět sportovalo bez omezení

21.2.2022

ObrázekJiž po osmé hodině ranní se v sobotu začali sjíždět do sokolovny první nadšenci stolního tenisu. Konečně jsme nemuseli řešit, zda je někdo očkovaný, neočkovaný, po nebo před covidem, zda se testoval či nikoliv a mohli jsme se těšit, že si užijeme sport, tak jak ho máme rádi. Před turnajem jsme museli řešit jedinou nemilou věc a to, že jsme museli odmítat další zájemce, kteří si chtěli na turnaji zahrát. Bohužel, kapacita sokolovny nám víc jak čtyřicet hráčů, nedovolí registrovat. Stolní tenisté byli opět rozdělení do dvou kategorií - do a nad 35 let. V té mladší kategorii se nám sešlo sedm hráčů, kteří si zahráli systémem každý s každým. Nejlepším z nich byl nakonec Tadeáš Stránský z Kvasic, který skončil na stupních vítězů již na podzim na turnaji ve čtyřhře, když obsadil stříbrnou příčku.

Tadeáš prohrál pouze jedno utkání a právě vzájemný vítězný souboj s Patrikem Kovářem rozhodl o jeho prvenství. Patrik skončil na místě druhém. Radost nám udělal Samuel Kalous, který se jako jediný ze zuberských hráčů dostal mezi nejlepší a skončil na děleném třetím místě společně s Filipem Vrzalem. Na výsledky kategorie do 35 let se můžete podívat zde. V kategorii zkušenějších hráčů bylo dvaatřicet borců rozděleno do osmi čtyřčlenných skupin, přičemž do další fáze play off, postupovali všichni. Boje v základních skupinách byly někdy rychlé a zhruba v polovině utkání skončily výsledkem 3:0, nicméně například ve skupině H jsme museli na sehrání posledního utkání čekat poměrně dlouho. Zde se opravdu sešli vyrovnaní borci a všichni chtěli co nejlepší nasazení před play off. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde.

Ve vyřazovací části soutěže už se hrálo o bytí či nebytí. Většina hráčů potvrdila své postavení po základní části a postoupila dál, ovšem v zápasech mezi Liborem Frýdlem, Petrem Bolfem a René Sommerem, Vaškem Fuksou rozhodoval až pátý set. V osmifinále, které se stalo konečnou pro posledního zuberského zástupce, Laďu Brokeše, jsme se zápasu na pět setů nedočkali, hned dva nás ale čekaly ve čtvrtfinále. Tomáš Duroň z Tlumačova podlehl střítežskému Mirkovi Kubějovi a Pepa Chlud z Kvasic porazil Jarka Bialka z Frenštátu, když odvrátil čtyři mečboly! V prvním semifinále se utkali několikanásobný vítěz turnaje, Roman Žídek z Bystřice pod Hostýnem se zlínským Jirkou Holečkem a z vítězství 3:1 se nakonec radoval Roman. Druhé semifinále bylo o něco dramatičtější a jako vítěz z něj nakonec po vítězství 3:2 nad Mirkem Kubějem vyšel Pepa Chlud. Do finále si nechal více sil Roman a zvítězil nad Pepou 3:0. Na výsledky play off se můžete podívat zde. Na tomto odkazu se můžete podívat na reportáž TV Beskyd.

Ihned po skončení finále byli dekorováni hráči mladší kategorie, po nich následovala osmička hráčů kategorie nad 35 let. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům za neskutečně sportovní a férovou atmosféru, která turnaj doprovázela. Od začátku až do konce to bylo jen o stolním tenisu, adrenalinu, touze po vítězství a chuti se potkat se stejně naladěnými nadšenci. Poděkovat taky musíme děvčatům z kavárny Tip café, která se starala o povolený doping všech zúčastněných, ať už ve formě klobásy, piva nebo něčeho dalšího. A taky hlavnímu rozhodčímu turnaje, Milanu Pupíkovi. Nyní už se těšíme na další turnaj ve stolním tenisu a měl by jím být Pepinec CUP, turnaj ve čtyřhře, který je naplánovaný na 15. října. 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii