REZERVACE
UŽIVATEL

V Březovci se opět střílelo

29.9.2021

ObrázekPodruhé jsme se v Březovci sešli u příležitosti konání Biatlonového závodu svobody. Opět teda v náhradním podzimním termínu, ale tentokrát s lepším počasím. Pár kapek v průběhu závodu spadlo, ale ty nemohly zastavit závodníky v jejich úsilí a touze po vítězství. Ne všichni měli samozřejmě ambice stanout na stupních vítězů, ale i tak se mohl každý, kdo dorazil do cíle, těšit na medaili. V 9.30 hodin byl odstartován dětský závod a na trati jsme mohli vidět třicet sedm závodníků v šesti kategoriích. Nejrychlejší ze všech byl Patrik Machač z Valašského Meziříčí, který cca 1 200 metrů dlouhou trať zvládl za 8:44 min, na střelnici měl dvakrát nulu.

Dvě první místa zůstaly doma díky Jirkovi Divínovi a Zuzce Petřekové, kteří ovládli své kategorie. Ihned po závodě byli ti nejlepší dekorováni, ceny předávali Tomáš Štverák a místostarosta Aleš Měrka a v následné tombole si sedm vylosovaných odneslo domů drobné ceny. Od jedenácti hodin se na střelnici zastřelovali dospělí, aby v 11.30 hodin mohla na cca 4 km dlouhou trať vyběhnout stejně jako v loňském roce první v pořadí Blanka Bednarská. Po ní se na trať vydalo dalších čtyřicet čtyři závodnic a závodníků. Trať byla v letošním roce o dost sušší než minulý rok, ale i tak si museli dávat závodníci pozor, protože v některých místech to dost klouzalo. A díky svému profilu, musela většina z nich přejít v některých pasážích i do chůze. Nakonec si s nástrahami tratě nejlépe poradil Alexandr Paťava z Valašského Meziříčí, když doběhl do cíle v čase 26:11, se dvěma trestnými koly.

"Až" druhý se v cíli objevil domácí ultramaratónec Tomáš Štverák, který, na pro něj sprintérské trati, udělal na střelnici 7 chyb a tuto ztrátu už nedohnal. Vítězství tak zůstalo doma díky Liborovi Petřekovi, který zvítězil mezi muži nad 40 let. Ve "zkušenějších" ženách putuje prvenství do Příboru díky Martině Mazáčové, v kategoriích mladších byla nejrychlejší Klára Janíčková ze Zašové, na stupních vítězů ji doprovodily domácí Klára a Bára Petřekovy. I po závodě dospělých nás čekalo vyhlášení nejlepších a tombola, ze které vzešlo třináct šťastlivců, kteří se domů nevraceli s prázdnou. Na kompletní výsledky běhu se můžete podívat zde. Výsledky včetně střelby najdete na těchto odkazech - mládež, dospělí. Na reportáž TV Beskyd ze závodu se můžete podívat na tomto odkazu. A zde se můžete podívat na krátký sestřih závodu, který pro Vás připravil Štěpán Krůpa.

Rozhodli jsme již i o termínu třetího ročníku. Zůstaneme věrni tomuto podzimnímu termínu a potkáme se tedy ve středu 28. září 2022!! My už se na Vás určitě těšíme, protože jsme si to s Vámi v úterý moc užili, a Vy snad také. Za nápad a uspořádání tohoto závodu patří poděkování Městu Zubří, mysliveckému sdružení Zubří, které poskytlo pro potřeby závodu Mysliveckou chatu a střelnici, sponzorům mezi které patří: Sportisimo, Gumko.cz, Wallachian Barber shop, vinotéka BP (Brothers Petřek), Multifunkční areál Zubří, ti všichni věnovali ceny do tomboly a pro ty nejlepší a hlavně zaměstnancům městského úřadu a dobrovolníkům, kteří pro Vás tento závod přichystali. No a na závěr patří poděkování všem závodníkům a rodičům, kteří nás přišli podpořit a přišli si do tohoto areálu zazávodit! Děkujeme a těšíme se příští rok!!