Ukliďme Česko - Ukliďme Zubří

5.4.2023

ObrázekUkliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Potřetí se k této akci přidalo i Zubří a to v oficiálním termínu 1. dubna. Úklid ale začal již o den dříve, kdy se k akci připojil druhý stupeň základní školy. V počtu téměř dvě stě lidí, se vydali různými směry, aby během celého dopoledne sbírali a uklízeli různý odpad kolem cest, potoku, cyklostezky a v nedalekých lesích. Vždy nasbírají velký počet pytlů odpadu a my jim za jejich přístup a píli moc děkujeme!! Odpoledne a sobota již patřila široké veřejnosti a různým spolkům. Již tradičně se k úklidové akci přidávají turisté, kteří si vzali na starost Příčnou, členky Klubu žen, které se postaraly o pořádek kolem Centra, k úklidu se přidali i zástupci Tělovýchovné jednoty (stolní tenisté) a další.

Kolik se nakonec nashromáždilo odpadu? Nemáme to zvážené přesně na kilo, ale určitě více jak 600 kg a to je pozitivní, protože se každým rokem váha odpadu snižuje. Věříme, že to není tím, že by uklízelo méně lidí, ale díky tomu, že odpadu v Zubří ubývá. Na závěr bychom chtěli poděkovat chlapům ze správy zeleně, kteří v pátek a sobotu průběžně sváželi odpad do kontejnerů, firmě Okentěs, která nám věnovala rukavice na úklid, Martině Cabákové ze zahradnictví Oseva PRO, která věnovala poukázky do fotografické soutěže a Petrovi Těhanovi, který se postaral o přistavení kontejnerů. A nejvíce samozřejmě Vám, kteří jste v tomto aprílovém počasí přiložili ruku k dílu!!