Město Zubří ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Ukliďme Česko - Ukliďme Zubří

13.3.2023

ObrázekOpět po roce se i letos přidáváme k úklidové akci Ukliďme Česko. Věřme, že počasí nám bude tentokrát více přát.
UKLIĎME ČESKO
Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
UKLIĎME ZUBŘÍ
Kdy? 1. dubna od 8.00 do 17.00 hodin. Pojďme si společně udělat krásný den spojený s úklidem města a okolní přírody.
Kdo se může zapojit?
Rodiny a jednotlivci - také pod hlavičkou různých spolků a organizací.

I letos budeme mít přichystáno osm míst, kde budete moct přinést sesbíraný odpad. Tyto sběrná místa budou označena a podívat se na ně můžete v této mapce.
1. Muzeum Zubří - kontejner
2. Březovec
3. Kulturní dům Staré Zubří
4. Hřiště Pod Obecníkem
5. U Rozcestí - kontejner
6. Hamry
7. Rožnovská
8. Cyklostezka

Na těchto místech budou přistaveny kontejnery nebo zde bude vytýčen a popsán prostor, kam odpad shromažďovat. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo rozdělit odpad alespoň na plasty a směsný odpad.

Ty to místa již budou připraveny od pátečního rána, protože již v tento den se k výzvě připojí opětovně Základní škola! Takže pokud Vám více vyhovuje uklízet v pátek, můžete se přidat už i v tento den. Abychom toho uklidili co nejvíc, během pátečního odpoledne přidáme mapku, kde již provedli úklid školáci, ať nechodíme stále dokola na již uklizené místa. Aktuální informace sledujte v FB události Ukliďme Česko – Ukliďme Zubří a na webu Města Zubří. Registrovat se můžete zde (není to však nutnost ani podmínka).

Pytle na odpadky a rukavice, které nám kromě pořadatelů opět věnuje firma Okentěs, si budete moct vyzvednout v týdnu úklidu (od pondělí 27.3.) na těchto místech: MěÚ Zubří (odbor výstavby), knihovna, Muzeum a Sportovní hala, vždy v úředních hodinách. Věci potřebné k úklidu budou k dispozici také ve všech prodejnách COOP Jednota (Sídliště, U Rozcestí, Staré Zubří a Horní konec). Pytle i rukavice je nutné si vyzvednout dopředu, na místě již k dispozici nebudou!

V případě, že se chystáte uklízet ve větším počtu lidí (např. spolky, kluby, oddíly atd.) a budete potřebovat větší počet rukavic a pytlů, napište si o ně na email: Josef.randus@mesto.zubri.cz.

Odpad bude po oba dva dny průběžně odvážen pracovníky veřejné správy.

Stejně jako při minulých úklidech budeme rádi, když nám pošlete fotku z Vašeho úklidu. Tentokrát vyhodnotíme nejoriginálnější úklidový „nález“. Tři výherci se můžou těšit na poukazy, které nám věnovala paní Martina Cabáková z Osevy.

Všichni účastníci se úklidové akce účastní na svou vlastní odpovědnost. Před samotným úklidem doporučujeme všechny účastníky se seznámit s Bezpečnostními a organizačními pokyny.