Ukliďme Česko - ukliďme Zubří

7.4.2021

ObrázekUkliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Poprvé se k této akci přidalo i Zubří. Zaměstnanci zdejšího městského úřadu naplánovali termín na čtvrtek 1. dubna. Na šesti stanovištích bylo možné od rána vyzvednout pytle a rukavice, i potřebné pokyny ke sběru. Pořadatelé pak měli pro všechny účastníky připraveny drobné odměny. Symbolicky tak na Zelený čtvrtek dostali lidé drobné dárky ze Zahradnictví OSEVA PRO, například semínka řeřichy, která jim určitě ještě stihnula do velikonočního pondělí pěkně naklíčit. Do akce se nakonec zapojilo téměř dvě stě lidí, kterým nebylo lhostejné, jak to v některých částech města vypadá. Přišla početná skupina turistů, zástupkyně Lesany Zubří, stolní tenisté, ženy z Červeného kříže Staré Zubří, akci podpořila svou účastí řada školáků, kteří již měli tento den prázdniny, nechyběli ani zástupci nejpočetnějšího oddílu – Handball clubu. Ti se této akce zúčastnili napříč všemi týmy – od minižáků až po extraligové házenkáře. A k nim se přidali další občané, kteří chtěli udělat Zubří pěknějším.

Nutno podotknout, že na tento den vyšlo parádní počasí a od samého rána nás doprovázelo při úklidu svými paprsky sluníčko. I nálada mezi brigádníky byla výborná a to vše přispělo k tomu, že jsme strávili hezký den na čerstvém vzduchu. Nakonec se podařilo sesbírat neskutečné množství odpadu, které ze všech stanovišť po celý den průběžně sváželi ke kontejnerům pracovníci veřejné správy, kteří mají také lví podíl na úspěchu celé akce. A co všechno se podařilo sesbírat? Pneumatiky, výfuk, hrábě, okapovou rouru, část lopaty, matrace, autosedačky, kachličky, celkem se nakonec sesbíralo 1 420 kg odpadu!

Pokud se někdo nemohl akce zúčastnit a chtěl uklízet v následujících dnech, měl možnost až do pondělí 5. dubna včetně. Na všech šesti stanovištích zůstaly pytlomaty (pytlobedny) s potřebnými věci na úklid. Na závěr nám ještě dovolte poděkovat. Zahradnictví OSEVA PRO jsme již zmiňovali, rukavice pro Vás zase dodala firma Okentěs, o přistavení kontejnerů se postaral Petr Těhan a také organizátorům z Ukliďme Česko. Největší dík patří samozřejmě Vám, kdož jste se akce Ukliďme Česko - ukliďme Zubří zúčastnili a přičinili se tak o to, že se nám zde bude zase líbit o něco více.