Turnaj TOP 12 zakončil amatérskou ligu

19.2.2024

ObrázekJubilejní desátý ročník amatérské zuberské ligy je za námi. V pátek proběhl v kuželně MA závěrečný turnaj TOP 12, kde byli zároveň dekorování nejlepší hráči a týmy ligy. Letošní turnaj TOP 12 by se měl správně jmenovat TOP10, poněvadž na poslední chvíli se dva hráči ze zdravotních důvodů omluvili. Nakonec tedy desítka nejlepších nastoupila do kvalifikace, ze které postupovalo dál osm nejlepších. Hrálo se na 20 HS, takže hra pěkně a rychle plynula a za chvíli jsme znali všechny čtvrtfinalisty. Z prvního místa do něj nastupovala Lidka Satinská, když v kvalifikaci shodila 104 kuželek. Ve čtvrtfinále předvedla nejlepší výkon opět Lidka, když shodila 99 kuželek. O kolek míň shodil Vašek Zeman (98).

Oba dva samozřejmě postoupili do semifinále, které ale bylo pro oba konečnou. Lidka podlehla o sedm kolků Liboru Vančurovi a Vašek prohrál s Petrem Pavlíčkem 82:87. V souboji o třetí místo předvedl nejlepší výkon turnaje Vašek (110) a porazil Lidku o 18 kolků. Finále bylo taky jednoznačné a to pro Libora, který porazil Petra poměrem 104:71 a stal se tak vítězem turnaje. Na kompletní výsledky se můžete podívat zde.

Po turnaji došlo na dekorování nejlepších. Vítězem letošní ligy se stal celek Tip café, na druhém místě skončili Gumotíci, třetí Ženy v akci a čtvrté místo patří nováčkům soutěže, Talentům. Mezi jednotlivci byl s průměrem 267,0 nejlepší Vašek Zeman z Tip café, který byl nejlepší i v hodu do plných (187,5). Nejlepší průměr v dorážce měl Jarda Pavlát z Gumotíků (82,0). Po předání pohárů, diplomů a drobných cen nejlepším, se všichni vrhli na hru zvanou chalúpky a strávili tak v kuželně příjemný večer.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Městu Zubří za organizaci soutěže, kolektivu MA za pronájem kuželny a závěrečný raut, a hlavně samozřejmě hráčům, kteří se ligy zúčastnili. Pevně věříme, že se na kuželkářských drahách opět na podzim setkáme a že se k nám přidá třeba i další tým, který si bude chtít kuželky zahrát!