Město Zubří ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Turnaj TOP 12 zakončil amatérskou ligu

13.3.2023

ObrázekPo minulém ročníku, který byl ještě poznamenán epidemií covidu, proběhl tento ročník v klidu a v pátek jsem ho tak mohli uzavřít turnajem TOP 12. Jelikož do letošního ročníku zasáhly jen čtyři týmy, byla tak velká šance si na tomto turnaji zahrát. Samozřejmě i tak ale museli kuželkáři předvést dobré výkony v celé sezóně. Ve dvanáctce, která se do tohoto turnaje probojovala, došlo k jedné změně, kdy Tomáše Lešku z Oktopusu nahradila babička Naďa Slováková z týmu Ženy v akci. Právě ona společně s Leonou Prorokovou ze stejného týmu zahájila. Každého čekalo 20 hodů sdružených a každý hod rozhodoval o postupu či nepostupu do závěrečné osmičky, kde se již hrálo systémem play off až do finále.

Nejlepší výkon v základní části předvedl Jiří Satinský z Tip café, když shodil přesně 100 kuželek. ze čtvrtfinálových utkání postoupili dál právě Jirka, Michal Poruba, Libor Vančura a Lidka Satinská. ta si to v semifinále rozdala právě s manželem a prohrála o pouhý kolek! ve druhém semifinále podlehl Michal Liborovi a v souboji o třetí místo také Lidce. Finále zahájil lépe Libor Pšenica, když vedl nad Jirkou Satinským (oba Tip café) po první dráze o 12 kolků, náskok ale neudržel a nakonec Jirkovi podlehl o jediný kolek 83:84. Na výsledky se můžete podívat zde.

Poté přišlo na řadu dekorování nejlepších. Putovní pohár za první místo převzali borci z týmu Tip café, druhý skončil tým Oktopusu, třetí Gumotíci a čtvrté Ženy v akci. V jednotlivcích posbírala všechny trofeje za nejlepší průměr, plné i dorážku Lidka Satinská a nakonec byli odměněni i tři nejlepší z turnaje TOP 12. Po této oficiální části následovala volná zábava a tradiční hra "chalúpky". A hned v její první hře překvapila svým výkonem Lidka Porubová, když tuto hru vyhrála. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům za celý průběh sezóny, za předvedené výkony, za to, že se daly mančafty dohromady a mohl se tento ročník vůbec uskutečnit! Poděkování patří také kolektivu kuchyně Multifunkčního areálu, který připravil v pátek pro všechny hráče moc dobrý raut. A nyní již nezbývá věřit, že se na podzim v kuželně opět budeme potkávat a snad i s větším počtem družstev než letos. 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii