REZERVACE
UŽIVATEL

Turnaj TOP 12 vyhrál Láďa Adámek

9.3.2020

ObrázekJako již tradičně završili amatérští kuželkáři další ročník ligy exhibičním turnajem TOP 12. Poprvé s novým pravidlem tak, aby měl zastoupení každý celek ligy. O to bylo těžší se do finálové dvanáctky dostat. Při neúčastí obou ogarů Adamových a Martina Štěpánka, kterého na poslední chvíli přepadla nemoc, se do turnaje dostali Naďa Lešková, Vojta Pernický a Laďa Adámek. Dvanáctka hráčů byla rozdělena do čtyř skupin po třech, kde se utkali na pouhých 20 hodů sdružených se střídáním drah. Na obou drahách se tak borci střídali jako na běžícím pásu a pořád se tak něco dělo. Letos jsme měli turnaj zpestřený čerstvě napastovanou dráhou, o to větší to byl adrenalin. Ze skupin postoupilo do play off osm nejlepších, kde se již utkali systémem play off.

Turnaj nejvíc sedl Laďovi Adámkovi, který se svou nominaci dozvěděl až v pátek ráno a zřejmě ani nestačil znervóznět. Ve finále porazil poměrem kolků 91:87 Jardu Jurku. V souboji o třetí místo byl úspěšnější Libor Vančura, který zdolal Pepa Randuse 116:101. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde, výsledky play off na tomto odkazu. Ihned po turnaji byli oceněni tři nejlepší a došlo samozřejmě i na korunovaci nejlepších výkonů v celém ročníku ligy. Ceny za první místo včetně putovního poháru putovaly do rukou hráčů TJ, stříbrný stupínek patřil Gumotíkům a třetí skončil celek Oktopusu. V jednotlivcích měl nejlepší průměr a hru do plných Robert Jurajda, v dorážce byl nejlepší Martin Štěpánek. Po slavnostním zakončení ligy následovala volná zábava včetně hry "chalúpky". Nyní nás čeká zhruba půlroční pauza a v kuželně bychom se měli sejít zase na podzim. Uvidíme, jako každý rok, v jakém složení. Zda vydrží v lize všechny dosavadní týmy nebo zda se přihlásí někdo nový z řad kuželkářských nadšenců.