Město Zubří ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Tomáš Macháček po pěti letech opět vítězem!

3.7.2018

ObrázekStudené počasí, stejné jako na konci měsíce března, přivítalo tenisty na kurtech Polyfunkčního centra u příležitosti konání šestého ročníku turnaje ve dvouhře. Přidal se i studený vítr, sem tam vysvitlo sluníčko, takže počasí bylo téměř jako na apríla. Ani to ale neodradilo šestnáct statečných, aby se opět po roce utkali o putovní pohár. A při neúčasti vítěze posledních tří ročníků Aleše Opálky jsme byli zvědavi, kdo usedne na uvolněný trůn. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin s jistotou, že do play off postupují všichni.

A i když byli tenisté po ránu promrzlí, už ve skupinách jsme byli svědky hezkých a vyrovnaných zápasů, když tři zápasy dopěly až do tiebreaku. Na kompletní výsledky základních skupin se můžete podívat zde

Před play off se většina hráčů posilnila dobrým steakem a pivem, i když počasí bylo spíš na svařák, a pustili se do dalších bojů. Nejvyrovnanějším utkáním osmifinále byl zápas mezi Jirkou Ondřejem a Jirkou Žáčkem, o jeho vítězi rozhodl až úplně poslední míček a tím šťastnějším byl prvně jmenovaný Jirka. Jinak až do semifinále postupovali většinou favorité. V prvním semi porazil zřejmě největší favorit, Jirka Fiedler, Jarka Jurajdu 6:2 a i když výsledek hovoří celkem jednoznačně, zase tak snadné to nebylo. Ve druhém semifinálovém duelu porazil Tomáš Macháček 6:1 nejstaršího účastníka turnaje, Pavla Pernicu a šli jsme do finále.

Začátek vyzníval pro Tomáše, za stavu 3:0 jsme čekali obrat ve vývoji skóre, ale ten nepřišel. Jirka nehrál, tak kvalitně, jak v předchozích zápasech a nakonec podlehl hodně překvapivě Tomášovi 0:6! Ten získal pohár po pěti letech, protože už v roce 2013 vyhrál první ročník. Výsledky play off zde.

Po skončení turnaje proběhlo defilé vítězů, když byli ohodnoceni čtyři nejlepší a i z malé tomboly si někteří další hráči mohli odnést drobné ceny. Na závěr bychom chtěli poděkovat tenistům za předvedené výkony a za účast v tomto letos "náročném" turnaji. Zvláštní poděkování patří Zuzce Podmolové a její dceři, které se ve stánku Tip café staraly celý den o pohoštění hráčů a fanoušků, kterých bylo letos poskrovnu. Jejich fialové rty svědčily o tom, že to opravdu v sobotu nebylo lehké. 

Dalším letošním tenisovým turnajem bude tradiční Zubří OPEN ve čtyřhře mužů, který se uskuteční v sobotu 1. září a my věříme, že se tentokrát více ohřejeme. 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii