Titul se stěhuje opět po dvou letech do Hustopečí

24.8.2020

ObrázekLetos si již podruhé dali dostaveníčko na tenisových kurtech v areálu Polyfunkčního centra a u sokolovny, nejlepší tenisté ze Zubří a okolí, v rámci turnaje Zubří OPEN. Tentokrát byla na programu čtyřhra mužů. Předpověď počasí slibovala slunečné počasí a horko, které se stalo skutečností, a zvláště v odpoledních hodinách jsme si připadali jako na Mistrovství Afriky. První zápasy byly rozehrány před devátou hodinou a téměř ve všech skupinách potvrdili favorité kvality a své zápasy vyhrávali. Borci mohli hrát v klidu, protože do předkola postupovali všichni z druhých a třetích míst. Ti, kteří ovládli skupiny, sice předkolo hrát nemuseli, ale zase museli dlouho na své soupeře čekat. Nakonec se ukázalo, že to nebyl až takový problém a až na jeden pár všichni postoupili do čtvrtfinále.

Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Pokud byly ve skupinách zápasy, které skončily jednoznačně, v této fázi turnaje už tomu tak téměř nebylo a hráči si opravdu "užívali" tropické počasí se vším všudy. Překvapením byl zřejmě výkon jedné z nejstarších dvojic, když Svaťa Pernica s Mirkem Koláčkem došli až do čtvrtfinále, kde jim stopku vystavili pozdější finalisté Skalík, Kučerka. Čtvrtfinále bylo stopkou i pro dalšího "veterána", Tondu Krupu, který se dostal mezi nejlepších osm párů, společně se svým synem Mirkem. I pro jediného zahraničního hráče, Francouze Bruna Dutreho, který nastoupil s Jarkem Jurajdou, bylo čtvrtfinále konečnou. První semifinálové utkání přineslo velký boj, ze kterého vyšli jako vítězové po výhře 7:5 Kocián s Těšickým, když zdolali Válka s Janoškem. Druhé semifinále mělo jasnější průběh a Skalík, s Kučerkou v něm zdolali pár Fiedler, Novák 6:1.

Finále se začalo hrát po osmnácté hodině, počasí již bylo přijatelnější, zato však měli za sebou borci několik těžkých soubojů. Ve velmi vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnější vítězové z roku 2018, Petr Těšický, Tomáš Kocián, když porazili obhájce titulu z minulého roku, Michala Kučerku a Mirka Skalíka, který nahradil zesnulého Honzu Valčuhu, kterému jsme věnovali vzpomínku před slavnostním vyhlášením. Na výsledky play off se můžete podívat zde. Ceny pro nejlepší věnovalo jako tradičně Město Zubří a nově i Jirka Ondřej mladší, který pro vítěze vyrobil tradiční zuberské březové metly. Za občerstvení je třeba poděkovat kolektivu z kavárny Tip café, pro které to byl v tom vedru taky velmi náročný den.

Co dodat závěrem? Hlavně, jsme rádi, že se letos tenisové turnaje, jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře, mohly uskutečnit vzhledem k tomu, jaká je situace kolem koronaviru všude v republice i ve světě. Že jsme se mohli na turnaji sejít a změřit své síly s ostatními. Vždyť co jiného než pohyb je nejlepším lékem na všechny nemoci. Nyní snad budeme moct v klidu uspořádat první ročník Biatlonového závodu svobody, který se uskuteční v pondělí 28. září v Březovci a následně 17. října Pepinec Cup - turnaj ve stolním tenisu, ve čtyřhře mužů.