Město Zubří ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Rekordní účast ozdobila 16. ročník Běhu okolo Soliska

14.9.2015

ObrázekDruhou zářijovou sobotu ranní sluneční paprsky daly tušit, že by se mohlo na startu 16. ročníku Běhu okolo Soliska sejít spousty běžců. Nakonec se na start postavilo přesně 222 závodníků, čímž byl vytvořen účastnický rekord tohoto závodu. Běžci a běžkyně byli rozděleni do 19 věkových kategorií a věku odpovídaly i délky tratí. Mezi ty divácky nejatraktivnější patří starty nejmladších kategorií, kde se fanoušci podél trati můžou těšit na velké, emocemi nabité souboje.

Dobrou zprávou je, že všichni závodníci se dostali v pořádku do cíle, kde si hned za cílovou čarou zavěsili na krk čokoládovou medaili a mohli tak zapomenout na útrapy z tratě. Rodinní příslušníci a fanoušci běhu vytvořili výbornou kulisu a tak i ti, co si chtěli závod vychutnat ve volnějším tempu, byli nuceni, ze sebe vymáčknout maximum. Třicet dva závodníků z našeho pořadatelského oddílu se mohlo porovnat nejen se zástupci různých sportů a lyžařů z blízkých oddílů, ale i s atletickými kluby z Hranic a Kopřivnice.

ObrázekV této těžké konkurenci se nakonec šest z nich postavilo na stupně vítězů. Tímto jim ještě jednou gratulujeme a všem ostatním běžcům přejeme hodně sil a zdraví v dalších závodech. Během závodu a po závodě mohli všichni diváci a závodníci využít zázemí lyžařské chaty, občerstvit se a ochutnat pro tento závod již tradiční zelňačku. Seriál přípravných závodů v přespolním běhu pokračuje v neděli závodem ve Valašském Meziříčí.

Na závěr musím poděkovat všem pořadatelům za jejich čas věnovaný přípravě a organizaci závodu a sponzorům za materiální a finanční zajištění. Za rok se budeme na všechny zúčastněné znovu těšit na Soliskách. Na výsledky závodu se můžete podívat zde, další fotografie ze závodu najdete na webových stránkách našeho oddílu www.sweb.cz/lyzari.

Autor článku: Petr Volný

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii