REZERVACE
UŽIVATEL

Premiéra biatlonu v Zubří se povedla

29.9.2020

ObrázekPremiéra zuberského biatlonového závodu se měla uskutečnit v květnu, ale situace kolem koronavirové pandemie ji znemožnila. Proto jsme si na výstřely z laserových pušek museli počkat až do svatováclavského pondělí. Že to nebudou mít biatlonisté jednoduché, naznačovalo už deštivé počasí pár dní před závodem. I to, že se převážná většina odehrávala na motokrosové trati v Březovci. Už kolem osmé hodiny se v areálu začali prezentovat a dodatečně registrovat první jedinci, hlavně z řad dětí, protože právě dětským závodem se začínalo. Mladé biatlonisty čekaly tři okruhy (cca 1 200 metrů), přičemž po prvním a druhém kole mířili na střelnici. Vybrat si mohli z desíti terčů a pušek, obě střelby měli vleže. Na start se nakonec postavilo 24 závodníků, přičemž startovali po minutě.

Nejvíce děti vyslal do závodu domácí běžecký oddíl TJ Gumárny Zubří a díky výborným výkonům získal čtyři prvenství!! Celkem bylo vypsáno šest kategorií a úplně nejlepší čas ze všech měl domácí Filippos Dimitriadis, který se nejlépe vypořádal se všemi nástrahami na trati i na střelnici. O tom, že závod nebyl vůbec jednoduchý, svědčí i to, že Tobík Bechný doběhl do cíle jen v ponožkách, s botami v rukách. Holt toho bahna bylo na trati opravdu hodně. Důležité tak bylo, že se do cíle dostali všichni živí a zdraví, a za odměnu na každého z nich čekala medaile. Tři nejlepší z každé kategorie byli po závodě odměněni ještě jednou při slavnostním vyhlášení.

Po dětech přišli od 11.30 hodin na řadu dospělí. Těch se postavilo na start čtyřicet čtyři a převahu měli muži. Závodníky čekalo pět okruhů o délce cca 850 metrů a trestné kolo měřilo 100 metrů, první dvě položky stříleli vestoje, další dvě vleže. Jelikož se některým střelba vůbec nevyvedla, odběhli si i přes šest kilometrů. Bahnitá trať dala všem zabrat, a když měli běžci ještě poté několikrát kroužit na trestném kolečku, měli toho někteří plné zuby. Do cíle nakonec doběhli úplně všichni. A nejrychleji z nich známý zuberský ultramaratónec Tomáš Štverák, v neskutečném čase 27 minut! I vítězství v kategorii 40+ zůstalo v Zubří a to díky Liborovi Petřekovi, který zvládl trať za 28:18 min. Díky Anně Lužné putuje prvenství v kategorii žen do 39 let do Rožnova a kategorii ženy 40+ vyhrála Renata Zmidlochová z Nezamyslic. Za zmínku stojí určitě druhé místo Lenky Orbanové z Rožnova, která byla nejstarší účastnící závodu a dokázala, že věk je jen číslo. Kompletní výsledky zde. Na krátké video se můžete podívat na tomto odkazu.

Za podporu, jehož pořadatelem, bylo Město Zubří, musíme poděkovat jak menším, tak větším partnerům. Tím hlavním byl sportovní obchod Sportisimo v Rožnově pod Radhoštěm, který věnoval nejlepším závodníkům dárkové poukazy. Na místě měl i svůj promo stánek, ve kterém prezentoval své zboží a pro děti připravil soutěže. Pro všechny předem registrované závodníky připravila společnost Gumko.cz láhve na pití. Dárkové poukazy darovaly také Pohádkové lázně a Wallachian Barber shop. Kvalitní vína věnovala závodníkům Vinotéka BP (Brothers Petřek). O občerstvení se starala kavárna Tip café a poděkování patří rovněž Mysliveckému sdružení Zubří, které poskytlo pro potřeby závodu Mysliveckou chatu a střelnici. První ročník biatlonového závodu je minulostí a my věříme, že jste ze Zubří odjížděli spokojeni. Pokud tomu tak je, těšíme se na setkání v sobotu 8. května 2021, kdy je v plánu ročník druhý a motto závodu zůstává stále stejné - "svoboda nebyla nikdy zadarmo".