Pokus o restart amatérské kuželkářské ligy

3.7.2024

ObrázekPro příznivce kuželek jsme i v letošním roce připravili ZAKL – zuberskou amatérskou ligu kuželkářů. Malý zájem opravdových amatérů o tuto soutěž nás donutil v posledních letech přibírat do soutěže hráče hrající organizované soutěže. Jelikož ale věříme, že se mezi Vámi najdou nadšenci, kteří kuželky opravdu moc nehráli a chtěli se poměřit se sebou rovnými, chtěli bychom od letoška upravit podmínky účasti tak, aby to byla skutečně „amatérská“ liga. Záležet bude ale samozřejmě na Vašem zájmu. My určitě chceme tuto soutěž zachovat a pokud by se nikdo z amatérů nepřihlásil, museli bychom upravit podmínky účasti, které nyní budou takové - ligy se můžou zúčastnit neregistrovaní hráči a hráčky, kteří nejsou registrováni v žádném kuželkářském oddíle s výjimkou domácího oddílu TJ Gumárny Zubří, maximálně však do úrovně krajského přeboru či dorosteneckých soutěží, nebo aktuálně žádnou mistrovskou soutěž nehrají. Cílem je, aby se utkání staly vyrovnanějšími a nehráli proti sobě amatéři a profíci.

Pokud máte zájem a chuť zkusit si tento sport, je třeba se přihlásit v termínu do 10. září! Přihláška je k dispozici zde a je třeba ji do výše uvedeného termínu předat osobně ve Sportovní hale nebo zaslat na email Josef.randus@mesto-zubri.cz.

Liga je určena pro tříčlenná smíšená družstva a hrát se bude na 60 hodů sdružených, to znamená 15 hodů do plných + 15 hodů dorážky s výměnou drah a hrát se bude opět v kuželně areálu Multifunkčního areálu. Hrací dny budou upřesněny (s největší pravděpodobností středy nebo čtvrtky, stejně jako termín konání soutěže (předběžně říjen 2024 až březen 2025). Výše startovného na tým je 1 000 Kč. Na konci soutěže budou odměněna tři nejlepší družstva, odměněni budou také nejúspěšnější jednotlivci a pro nejlepší bude na závěr ligy připraven turnaj TOP 12.

Na Vaši účast se těší pořadatelé z OKaS Města Zubří a oddíl kuželek TJ Gumárny Zubří.

PR