REZERVACE
UŽIVATEL

Po sedmi letech míří titul do Bystřice pod Hostýnem

17.2.2020

ObrázekJiž poosmé se v sokolovně sešli stolní tenisté u příležitosti konání Turnaje (nikdy) neregistrovaných ve dvouhře mužů. Hráči byli opět rozděleni do dvou kategorií - nad a do 35 let. Čest domácích borců zachraňovalo jen sedm statečných, kteří měli odvahu utkat se s hráči z nejen nejbližšího okolí. Na turnaj kromě již tradičních borců např. z Tlumačova, Kvasic, Vidče nebo z Valašské Bystřice k nám letos nově zavítala i parta z Orlové nebo pingpongisté ze Zlína či Petřvaldu. V "hlavní" kategorii (nad 35 let) se utkalo 32 borců, kteří byli rozděleni do osmi skupin. Již zápasy ve skupinách napověděly mnohé o tom, kde hledat favority. Nicméně borci mohli hrát relativně v klidu, protože do dalších vyřazovacích bojů postupovali všichni účastníci. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde.

Z prvního kola play off postoupili vesměs hráči lépe umístění po bojích ve skupinách. Mezi výjimky patřily zápasy domácích borců Petra Polácha (obhájce prvenství) a hlavně Jirky Maliny, jehož napínavý zápas, s Liborem Frýdlem, ve kterém zvítězil 3:2, byl ozdobou turnaje! Bohužel další fáze, osmifinále, bylo také konečnou pro domácí borce. Nehledě na to ale skvělý ping pong samozřejmě pokračoval a my jsme byli svědky stále častějších dramat. Čtvrtfinále bylo konečnou hned pro tři borce z Tlumačova, kteří u nás byli již po čtvrté a vždy měli zastoupení v poslední čtyřce. Do té se nakonec po náročných bojích probojovali Láďa Vavřík z Kvasic a Jirka Holeček ze Zlína, který k nám zavítal poprvé. A zřejmě si turnaj oblíbí, protože po vítězství 3:0 se probojoval až do finále. V něm na něj čekal po vítězství nad Martinem Vaníčkem z Vidče 3:0 Roman Žídek (Bystřice pod Hostýnem), který je pravidelným účastníkem turnaje. Roman vyhrál historicky první ročník a po sedmi letech zopakoval vítězství, když ve finále po pěkném boji pokořil Jirku Holečka, 3:1. Výsledky play off zde.

Zapomenout nemůžeme ani na mladší kategorii, která se hrála souběžně. V této kategorii nastoupilo osm borců rozdělených do dvou skupin a následně se hrálo play off až do finále. Čtvrtfinále přineslo velmi dramatický duel mezi Patrikem Kovářem a Mirkem Kubcem, ve kterém nakonec zvítězil Patrik 3:2. To pro něj ale byla konečná, protože v semifinále byl nad jeho síly Martin Hořelka z Valašské Polanky. Ve druhém semifinále si to rozdali dva borci z Kvasic. Úspěšnější byl obhájce titulu Pepa Chlud, když zdolal Tadeáše Stránského 3:0. Ve finále se tak utkali Martin s Pepou, oba již tento turnaj v minulosti vyhráli a tentokrát měl více štěstí Martin, když porazil svého protivníka 3:1. Kompletní výsledky kategorie zde

Na závěr je třeba poděkovat všem účastníkům turnaje za skvělou a pohodovou atmosféru, která díky nim v sokolovně vládla. Dík patří také Milanovi Pupíkovi a Jirkovi Krupovi, z domácího oddílu stolního tenisu, za pomoc při zdárném průběhu turnaje a v neposlední řadě také Městu Zubří a LB Silver za ceny věnované do turnaje. Nesmíme zapomenout ani na Tomáše Pavlištíka a jeho švagrovou Kristýnu, kteří se postarali o občerstvení všech zúčastněných. Na stolní tenis se do sokolovny vrátíme zase až na podzim, v sobotu 10. října, kdy bude na pořadu sedmý ročník turnaje ve čtyřhře, s názvem Pepinec CUP.