Pingpongový turnaj opět ovládl Tomáš Blabla

24.2.2015

ObrázekDne 21. 2. 2015 hostila zuberská sokolovna turnaj neregistrovaných jednotlivců ve stolním tenise, kteří se proti sobě nad zelenými stoly postavili už po třetí. Potěšující zprávou pro pořadatele je neustále se zvyšující zájem o tento turnaj, kdy se do bojů o prvenství v soutěži o místního pingpongového krále přihlásilo 35 hráčů oproti loňským dvaceti. Dalším kladem pro zdejší amatérské sportovce je i fakt, že se do těchto turnajů pomalu ale jistě přihlašují také sportovci z okolních měst.

V tomto případě Zubří přivítalo hráče z Polanky, z Valašského Meziříčí nebo z Frýdku Místku. Místní borci tak mají zdatné vyzyvatele, a snad i díky této drobné meziměstské rivalitě se turnaj stává atraktivnějším a co se týče samotných výkonů hráčů, také získává na kvalitě. Tento turnaj je určen amatérským sportovcům, kteří nejsou registrovaní, avšak předvedené výkony většiny zúčastněných by se daly přirovnat k výkonům profesionálních hráčů. Zajímavostí bylo také věkové rozložení hráčů, kdy se do turnaje přihlásili jak 17-ti letí borci plní nadšení, energie a pohybu, tak na druhé straně bezmála 60-ti letí ostřílení borci, kteří pohyby mírně zatuhlých kloubů nahrazovali svými zkušenostmi, předvídavostí a rozvahou. Tyto mezigenerační bitvy byly krásným zpestřením turnaje. Při těchto střetnutích byla ve vzduchu cítit o něco větší rivalita a touha dokázat svým fanouškům a hlavně sobě, že „já na to pořád mám“.

Turnaj byl odstartován v 9 hodin ráno a po krátkém uvítání a seznámení s pravidly byli hráči obdarování tradičním welcome drinkem. Poté se začalo nad pěti stoly bojovat na tři vítězné sety. V základních skupinách zjišťovali jednotliví hráči kvality těch druhých. V turnaji se totiž objevila spousta nových tváří a zpočátku bylo nutné zjistit jak je kdo na tom se svým umem a silami. A jak už bylo napsáno výše, hned od prvních úderů bylo vidět, že v turnaji není slabý hráč a že ani nováčci nejsou žádné „ořezávátka“ a nepřijeli do Zubří jen navýšit počet startujících. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Nejeden úder byl v pozdějších vyřazovacích bojích odměněn potleskem a obdivným zabručením všech přítomných fanoušků. Hráči tak sváděli své boje ve skvělé atmosféře.

ObrázekSnad i díky ní měly závěrečné klání tak vypjatou atmosféru, kdy „skoro domácí“ Stanislav Ovčačík, který nastoupil proti Tomáši Blablovi z Lužné slavil každý vítězný míček hlasitým výkřikem „Ano!!“ a každý nepovedený výkřikem „Nedělej to!“. Tomáš Blabla s ledovým klidem vstřebal tyto hlasité projevy soupeře a směle dokráčel až do finále stejně jako v nedávné čtyřhře. V tomto finálovém souboji narazil na Lukáše Karolu z Valašské Polanky, v poměrně jednoznačné bitvě zvítězil 3:0 a všechny zúčastněné tak přesvědčil o svém pingpongovém umu. Výsledky play off na tomto odkazu. Z domácích se na stupně vítězů dostal obhájce loňského prvenství Vojta Pernický a potvrdil tak pozici jedničky mezi zuberskými hráči. Zubří tedy zná svého dalšího vítěze a organizátoři se už teď těší na další ročník, kde bude Tomáš Blabla hledat další vyzyvatele.

Nakonec nezbývá než poděkovat restauraci TIP Cafe, která se jako tradičně postarala o občerstvení a stálý přísun tekutin a jídla sportovcům i jejich fanouškům. Děkujeme také Aleši Měrkovi, který opět zapůjčil kameru GOPRO, díky níž se můžete těšit na autentické záběry hráčů v sestřihu, který pro vás opět připravujeme. A děkujeme také firmě LB Silver, která do soutěže poskytla hodnotné ceny. Ještě jednou za pořadatelský tým děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit na další velkolepý turnaj.

Autor: Tomáš Indrák

P.S. Na závěr mi ještě dovolte poděkování pořadatelskému týmu za skvěle zvládnutou práci v celém průběhu turnaje. Jirkovi Krupovi a Milanovi Pupíkovi za činnost rozhodčích a dozor nad všemi výsledky, Lukáši Macečkovi a Tomáši Indrákovi za pořízení fotografií a videí z celého průběhu turnaje a zdárný průběh turnaje.

Pepa Randus