Pepinec CUP 2015 opanovalo opět mládí

13.10.2015

ObrázekS podzimem v Zubří přichází ten správný čas pro akce konané ve vnitřních prostorách. V listopadu to bude například 2. ročník badmintonového turnaje dvojic, který v loňském roce odstartoval ve Sportovní hale a u veřejnosti se setkal s nebývalým zájmem, a v současné době už je v plném proudu například také amatérská liga v kuželkách. Po horkých letních dnech, kdy měli zubřané možnost poměřit své síly například v tenisových nebo fotbalovém turnaji,

se v sobotu 10. října v sokolovně uskutečnil 2. ročník turnaje ve čtyřhře – Pepinec CUP. Proti loňskému roku byl turnaj mírně poznamenaný nižší účastí, letos do bojů o věcné ceny nastoupilo 9 párů. Aby si borci užili hry do sytosti, byl zvolen herní systém „každý proti každému“ v základní skupině, a všichni tak měli možnost poznat kvality těch nejlepších z nejlepších. Už základní skupina tedy dala tušit fanouškům i hráčům samotným, kdo že letos bude mít největší šance na úspěch. Do turnaje se stejně jako loni přihlásil Tomáš Blabla z Lužné, který Petra Kováře vyměnil za Martina Hořelku z Valašské Polanky. A oba tyto borce bylo v turnaji hodně vidět!

ObrázekNa turnaji panovala atmosféra typická pro zuberské sportovní turnaje, tedy přátelská, plná úsměvů, ale zároveň byla ve vzduchu cítit touha po vítězství a hráči se soustředěnými výrazy bojovali o každý míček jako lvi. Dvojice Jakub Trebula a Lukáš Karola doslova odrovnali svoje soupeře svojí trpělivou a precizní hrou a základní skupinou prošli bez jediné prohry. Největšími protivníky pro ně byla dvojice Dušan Palát, Vojta Pernický, která mladé dvojici podlehla až v pátém setu.

Drobné zaváhání si v základní skupině hned v prvním zápase dovolila dvojice Blabla, Hořelka, ti ve změněné sestavě obhajovali loňský titul a v úvodním zápase podlehli svým kamarádům Trebulovi s Karolou 1:3. Po tomto zápase ale opadla úvodní nervozita a dvojice Blabla, Hořelka už si další zaváhání nedovolila. Na výsledky základní skupiny se můžete podívat zde. Do semifinále se tedy probojovali Trebula s Karolou, Brokeš-Ovčačík, Blabla-Hořelka a Palát-Pernický. Závěr patřil opět dvěma nejmladším párům turnaje, které bez zaváhání a bez ztráty setu smetly ze stolu zkušenější a ostřílenější hráče a vybojovali si tak postup do finálového zápasu.

Na třetím místě tedy stejně jako v loňském roce skončil Vojta Pernický, tentokrát s novým parťákem Dušanem Palátem. Jelikož se o třetí místo nebojovalo, umístili se tak na této pozici i Laďa Brokeš se Staňou Ovčačíkem. V posledním zápase si obhájci titulu spravili chuť z úvodního zápasu, kdy podlehli svým finálovým protihráčům. Rozehraní do skvělé formy si bez zaváhání poradili ve třech setech s mírně zaskočeným soupeřem a svou krasojízdu nad pingpongovým stolem zakončili jednoznačnou výhrou 3:0.

ObrázekSvou návštěvou turnaj poctil i místostarosta Staňa Petružela a všem umístěným společně s hlavním organizátorem Pepou Randusem předal zasloužené ceny, které nejlepším věnovali Město ZubříLB Silver. O občerstvení se po celou dobu turnaje staral Danek z kavárny TIP cafe. Jak to už ve sportu bývá, vyhráli ti nejlepší, nejodhodlanější a není pochyb, že po právu. Máme za sebou další vydařený turnaj a nezbývá než si říct – jen tak dál. V únoru příštího roku, při turnaji dvouher opět na shledanou…

Autor článku: Tomáš Indrák