Pátý ročník Hala Cupu je za námi

31.10.2019

ObrázekJiž popáté se sešli nejlepší badmintonisté ze širokého okolí v zuberské Sportovní hale - ROBE aréně, aby poměřili své síly se svými protivníky. Letos se sešel rekordní počet padesáti dvou párů, které soutěžily ve třech kategoriích - mužském, ženském deblu a v mixech. V devět hodin začaly na šesti kurtech hrát najednou ženské debly a mixy. Dvacet dva smíšených párů bylo rozděleno do čtyř skupin, kde se utkaly každý s každým a po těchto soubojích postoupily vždy dva nejlepší páry do čtvrtfinále. Hrálo se vždy na dva sety, takže kromě vítězství 2:0 jsme byli svědky osmi remíz, za které si každý pár připsal do tabulky po jednom bodu. Bez ztráty bodu vyhráli své skupiny páry Juříček - Hrstková, Pavelka, Camfrlová a Krhut - Petrová. Na výsledky základních skupin mixů se můžete podívat zde.

V ženské čtyřhře se sešlo sedm párů, které byly rozděleny do dvou skupin. Jediným párem bez ztráty bodu byly pouze Přečková, Petrová, ve druhé skupině rozhodoval o prvním místě výsledek vzájemného zápasu. Jelikož většina žen hrála i i mixech, čekání na finále se protáhlo. Nakonec se do něj probojovaly páry Přečková, Petrová (obě Frenštát) a Maléřová, Camfrlová (Valmez, Zašová). Více sil nakonec zůstalo druhému páru a po vítězství 2:0 tak mohly holky pozvednout poháry pro vítězky. Na kompletní výsledky ženské čtyřhry se můžete podívat na tomto odkazu.

Souběžně hrané play off mixů spělo také ke svému vyvrcholení. Na společném třetím místě nakonec skončily páry Pavelka, Camfrlová a Placr, Špačková M. Ve finále se stejně jako vloni utkaly páry Maléř, Maléřová (Valmez) a Durlák, Šubertová (Ostrava), přičemž Ivo vyměnil spoluhráčku Petru Kubíčkovou za Marcelu. Ani tato výměna nezabránila tomu, aby opět vystoupil na stupínek nejvyšší, a Maléřovi se snad po dvou finále dočkají triumfu příští rok. Výsledky play off zde. Jelikož se do turnaje přihlásilo opravdu velké množství párů, byly odehrávány první zápasy mužské čtyřhry ještě před vyvrcholením obou předcházejících kategorií, takže až na malé výjimky bylo všech šest kurtů stále v permanenci. Bez ztráty bodu, i setu, vyhrály své skupiny páry Hujo, Němec a Maléř, Durlák. O tom, že konkurence byla veliká a páry vyrovnané, svědčí i fakt, že loňští semifinalisté Divín, Růčka nakonec nepostoupili ze své skupiny. Rozhodl o tom v jejich neprospěch vzájemný zápas s jiným postupujícím. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde.

Po urputných bojích ve čtvrtfinále nakonec obsadily třetí místo páry Hujo, Němec (Valmez) a Mikušek, Mrózek (Studénka). Až po devatenácté hodině a po maratónu více jak sto utkání jsme se dočkali mužského finále, ve kterém nastoupily dvojice Kubíček, Holub (Vigantice, Vsetín) a Lusczák, Marek (Kopřivnice). Ve finále byli nakonec šťastnější Lusczák, Marek a po velkém boji tak ovládli mužský debl! Výsledky play off zde. Ihned po ukončení došlo k dekorování nejlepších párů a turnaj jsme v poklidné atmosféře ukončili. Za studený ovocný raut je třeba poděkovat kavárně Tip café, která provozovala i bufet, kde se mohli po celý den hráči a hráčky občerstvit. Letos se jednalo o poslední sportovní akci Odboru kultury a sportu města Zubří (pokud nepočítáme kuželkářskou ligu) a my už se těšíme na setkání v roce 2020!!