Novák s Fiedlerem opět po čtyřech letech vítězi turnaje!

24.8.2021

ObrázekPo deváté se sešli nejlepší tenisté ze Zubří a okolí na turnaji ve čtyřhře, Zubří OPEN. Turnaj ve dvouhře jsme museli v květnu přeložit, v sobotu nás ale čekalo luxusní tenisové počasí. Teplota něco nad dvacet stupňů, sem tam mrak, bezvětří, vlhké kurty, prostě tenisová idylka. Už od 8.30 hod probíhaly zápasy jak v areálu Polyfunkčního centra, tak u sokolovny, poněvadž se do turnaje přihlásilo dvacet párů a chtěli jsme dohrát turnaj do setmění. I tak to bylo akorát. Páry byly rozděleny do čtyř skupin po pěti a do dalších bojů postupovaly vždy dva nejlepší. Byli jsme svědky jak zápasů jednoznačných, ve kterých vládli favorité, tak vyrovnaných, kdy rozhodoval o výsledku opravdu jediný míček, a také překvapivých. Proto už po zápasech ve skupinách skončil turnaj pro nejednoho favorita.

Na kompletní výsledky se můžete podívat zde. Zatímco v základních skupinách jsme mohli vidět i jednoznačné výsledky, od čtvrtfinále již tomu tak nebylo. Museli jsme se sice rozloučit s dalšími čtyřmi páry, ale ty odešly z boje se ctí. Drama v prvním semifinále obstaraly páry Tomáš Válek, Miloš Janošek a Ota Juříček, Vladan Kopelec. Šťastnější byli nakonec prvně jmenovaní, když zdolali své soupeře až v tie breaku. I ve druhém semifinále mezi Jirkou Fiedlerem, Zbyňkem Novákem a Staňou Děckým, Liborem Pšenicou (mimochodem jeden z nejstarších, tedy nejzkušenějších párů turnaje) rozhodovalo pár míčů a Novák s Fiedlerem zvítězili 6:4. Když už jsme vzpomněli věk některého z párů, tak nejstarším párem byl Petr Pavlíčkem s Radkem Kolečkem a úplně nejstarším účastníkem turnaje Tonda Krupa.

Po krátkém oddechu po semifinálových bojích začalo finále na kurtu č.1 Polyfunkčního centra. Byli jsme svědky parádních výměn i opatrné hry (vždyť šlo o všechno) a nakonec se z vítězství mohli radovat Jirka Fiedler se Zbyňkem Novákem, kteří tak dostali do rukou putovní pohár opět po čtyřech letech. Výsledky play off zde. Na poražené finalisty, Tomáše Válka a Miloše Janoška, stejně jako na ostatní účastníky play off, čekaly hned po finálovém utkání ceny, které do turnaje věnovaly Město Zubří, Jirka Ondřej, který pro vítězný pár vyrobil březové metly a Staňa Děcký, který pro osm nejlepších dodal kvalitní valašskou medicínu. O pitný režim a jídlo se po celý den staral kolektiv kavárny Tip café.

Na tenisových kutrech se u příležitosti konání tenisového turnaje setkáme až příští rok, nicméně v září ještě vyvrcholí zápasy play off dlouhodobá tenisová soutěž Zubříček.