Jaromír Jurajda triumfoval počtvrté za sebou!

27.6.2022

ObrázekPoslední tři roky nepoznal tenisový turnaj ve dvouhře O pohár starosty města Zubří jiného vítěze než Jaromíra Jurajdu. Letos si na něj brousilo zuby patnáct hráčů, kteří se nechtěli poprat jen s Jarkem, ale museli se vyrovnat i s teplým počasím. Vše se odehrávalo na tenisových kurtech za školou a jako první přišly na řadu zápasy ve čtyřech skupinách, z kterých postupovali do dalších bojů vždy dva nejlepší. Hned na úvod jsme se dočkali bitvy mezi Pavlem Pernicou a René Sommerem, ve kterém zvítězil 7:6 Pavel. Další vyrovnané utkání a skvělý tenis předvedli Jaromír Jurajda a Luboš Sobotka, když nakonec udolal svého soupeře Jarek poměrem 7:5.

V dalších zápasech si někteří hráči testovali formu na play off, ti další bez šancí na postup, si to užívali a dělali si žízeň. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Ze čtvrtfinále postupovali dále vesměs borci z prvních míst, nebylo tomu tak jen v utkání, ve kterém zvítězil Luboš Sobotka nad Zbyňkem Novákem. Semifinále bylo ale konečnou pro Luboše, když asi překvapivě podlehl Pavlu Pernicovi, kterého zastihnul turnaj ve skvělé formě! Ve druhém semifinále si šel tvrdě za vítezstvím Jarek Jurajda a nedal ani v dalším utkání šanci na vylepšení vzájemné bilance Petru Matulovi. Ač ve finále bojoval jeden z nejstarších hráčů turnaje Pavel Pernica jako lev, na Jarka to nestačilo a ten už počtvrté zvedl nad hlavu pohár pro nejlepšího hráče! Na výsledky play off se můžete podívat zde.

Po slavnostním vyhlášení přišla řada i na malou tombolu, kterou u příležitosti jubilejního desátého ročníku, připravili pořadatelé. Z hráčů, kteří vytrvali až do konce, si tak tři vylosování odnesli soudek piva, který se v tomto teplém dni, opravdu hodil. Jako vždy se o občerstvení postaral kolektiv kavárny Tip café a ceny pro nejlepší věnovalo Město Zubří. Již tradiční zuberskou metlu pro vítěze vyrobil a věnoval nejlepšímu hráči Jirka Ondřej mladší. Nyní nás čeká období dovolených a na kurtech se opět potkáme v sobotu 20. srpna, kdy se tenisté utkají o prvenství, tentokrát ve čtyřhře. Ani do té doby však dění na kurtech neutichne a hráči Zubříčka svedou i o prázdninách nejeden tenisový souboj.