Jaromír Jurajda dovršil hattrick!

21.6.2021

ObrázekV sobotu 22. května se měl uskutečnit devátý ročník tenisového turnaje ve dvouhře O pohár starosty města Zubří. Bohužel, deštivé a studené počasí bylo proti a stihli jsme odehrát pouze třináct utkání. Vytrvalý déšť poté znemožnil pokračovat v turnaji, který jsme přesunuli na sobotu 19. června. A to už nám zima nebyla. Právě naopak. Již ráno bylo poměrně velké teplo a už před začátkem turnaje jsme museli vydatně kropit kurty, které díky slunci stále vysychaly. Nakonec se sešla v areálu Polyfunkčního centra šestnáctka tenistů, kteří v 8.30 hodin rozehráli prvními zápasy tento turnaj. Systém byl jasný, hráči byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech, z každé skupiny postupovali vždy dva nejlepší do play off a zde se hrálo dle vyřazovacího systému až do finále.

Teplota samozřejmě stoupala, takže někteří borci se ani nezlobili, že jejich účinkování skončilo již v základní skupině. Nejvyrovnanější zápasy jsme mohli asi vidět ve skupině B, jinak dopadly zápasy dle papírových předpokladů. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Jak jsme byli v základních skupinách svědky některých jednoznačných zápasů, tak tomu již ve čtvrtfinále nebylo a borci si nedali nic zadarmo. Nejvyrovnanějším zápasem bylo utkání mezi Zbyňkem Novákem a Tomášem Válkem, které musel rozhodnout až tie-break. Nakonec byl šťastnější Tomáš a postoupil tak do semifinále, kde ho čekal Petr Matula, který byl v semifinále i loni. Letos se ale Petr posunul o stupínek výš a po vítězství 6:4 postoupil do finále.

V něm na něho čekal vítěz dvou předešlých ročníků, Jaromír Jurajda, který otočil nepříznivé skoré 1:4 v semifinále proti Štěpánovi Krůpovi, a zvítězil po boji 6:4. Finále, které začínalo kolem půl páté, mělo ukázat, komu po náročném vedru, zůstalo více fyzických sil. Nakonec jich ze sebe více vydoloval Jarek Jurajda, po zásluze zvítězil 6:1 a dovršil tak svůj hattrick tří vítězství po sobě! Na výsledky play off se můžete podívat zde. Po finálovém utkání došlo na korunovaci nejlepších. Ceny do turnaje věnovalo Město Zubří a zuberskou metlu pro vítěze Jirka Ondřej mladší.

I když nejlepší asi byli všichni zúčastnění, protože většina ostatních si užívala vodních radovánek na koupališti či bazénech, a oni se dobrovolně potili na kurtech. Ještě že se mohli díky kavárně Tip café a Kristýně, která nás celý den obsluhovala, průběžně občerstvovat a proložit to nějakým chutným jídlem. Nyní přes prázdniny bude stále probíhat tenisová soutěž ve čtyřhře Zubříček a na další turnaj se můžeme těšit přesně za dva měsíce, kdy nás v sobotu 21. srpna čeká devátý ročník turnaje ve čtyřhře Zubří OPEN.