Město Zubří ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Jak je to se sportováním?

24.11.2021

ObrázekDle výkladového stanoviska České unie sportu lze od pondělí 22,. listopadu sportovat takto:
* Děti do 12 let a očkované osoby mohou ve sportu prakticky všechno.
* Děti do 18 let trénují téměř bez omezení, na soutěžích a turnajích se musí prokázat očkováním, prodělanou nemocí nebo PCR testem.
* Prakticky stejná je situace u neměnného kolektivu organizovaných sportovců v rámci tréninků. Zde se nevyžaduje bezinfekčnost, kontroluje se pouze vykazování klinických příznaků onemocnění covid-19.

* Sportovní kluby zásadně neomezuje ani nařízení pro sportování v nepravidelném či proměnlivém kolektivu. Zde do hranice 20 osob není vyžadována kontrola bezinfekčnosti, pouze vedení evidence a kontrola příznaků.
* Nad počet 20 osob se u proměnných skupin sice provádí kontrola bezinfekčnosti, ale děti do 12 let kontrole nepodléhají a neočkovaná mládež do 18 let, pokud nemá potvrzení o prodělání nemoci, může využít negativního PCR testu.
* A jak to přesně je s nenaočkovanými sportovci? Ti nad 18 let mohou trénovat v neměnném kolektivu, kde se kontrolují pouze příznaky. V nepravidelném kolektivu mají pro trénink limit do 20 osob. Nebudou se ale moci účastnit organizovaného turnaje, ligy, soutěže nebo soutěžních zápasů, pokud neprokáží, že nemoc v nedávnu prodělali.