Město Zubří ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Duo Hořelka, Karola ovládlo Pepinec CUP

8.10.2018

ObrázekJiž popáté se utkali stolní tenisté ze širokého okolí v sokolovně v mužské čtyřhře. Z domácích drželi zuberský prapor jen dva páry, ogaři Poláchovi - ten mladší Petr s Lukášem Blablou, starší Petr s Láďou Brokešem. Letos jsme se vrátili k původní myšlence, dělat turnaj jen pro úplně amatéry, kteří nebyli nikdy registrovaní. Možná, že to mělo vliv na počet přihlášených párů, ale i tak předvedlo všech devět dvojic hezké výkony a byli jsme svědky moc pěkných výměn. Vše pod dohledem zkušeného rozhodčího Milana Pupíka, který nemůže chybět na žádném turnaji.


Systém letošního ročníku byl úplně jednoduchý, když se utkal každý s každým. Již první zápasy naznačily, které páry budou bojovat o přední příčky a které si spíše přišly zahrát pro radost. Ale i souboje mezi těmito páry měly vyrovnaný průběh a často se rozhodovalo až v pátém setu. Na pořadí na medailových pozicích jsme si museli počkat až do závěrečných bojů, které rozhodly o tom, že prvenství si ze Zubří odveze dvojice mladíků, Martin Hořelka z Valašské Polanky a Lukáš Karola z Horní Lidče. Neměli to ale až tak jednoduché, protože i další dva páry měly díky jedné porážce stejně bodů a rozhodovat musela mini tabulka z výsledků těchto dvojic. 

Nakonec obsadil stříbrnou příčku jeden z domácích párů, Petr Polách a Laďa Brokeš, kteří tak potvrdili roli jednoho z favoritů. Bronzový stupínek patřil páru Honza Mareš, Pavel Sácký z Tlumačova. Další zuberský pár Petr Polách ml, Lukáš Blabla zakončil turnaj na osmém místě, ale aspoň se turnaje zúčastnili. Na kompletní výsledky se můžete podívat zde.

Letos nás čekají v sokolovně již jen mistrovské zápasy zuberských stolních tenistů, ale hned 16. února příštího roku (termín bude ještě potvrzen) se můžeme těšit na další turnaj, tentokrát v mužské dvouhře.
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii