Čokoládová trepka tentokrát v zimním podání

17.6.2024

ObrázekJedna z červnových sobot již neodmyslitelně patří v areálu Polyfunkčního centra dětskému dni - Čokoládové trepce. Už spuštění registrace v půlce dubna naznačovalo, že bude opět plno, což znamená 250 sportuchtivých dětí. Letos jsme se rozhodli pro téma Zimní olympiády. Proč? Protože zimní sporty jsou stejně atraktivní jako ty letní a naši sportovci v nich dosahují skvělých úspěchů. Tak proč bychom si Zimní olympijské hry nemohli uspořádat v Zubří? Už ráno, naznačovalo, že "zimní" počasí nás rozhodně nečeká, spíše naopak. Samotný úvod Trepky opět obstarali Bumbrlíci z Mateřské školy Sídliště pod vedením Ireny Dukátové, Ilony Krupové a Veroniky Ulrychové, se skladbou Do trenek. Po nich následoval Dance aerobic Zubří pod vedením Natálky Maléřové se skladbou Návrat do světa čar a kouzel.

Tato skupina tančí již sedm let a do svého vystoupení přidala i tradiční zuberské metly. Poté již došlo k samotnému zahájení Zimní olympiády, kdy Zuzka Kalinová,moderátorka letošní Trepky, postupně představila sedm vybraných zimních sportů. Jako první se ale objevil na ploše maskot olympiády, Trepkáček, kterého následovali vlajkonoši s olympijskou vlajkou za doprovodu olympijské hymny. Poté již dostaly prostor vybrané disciplíny v pořadí biatlon, skoky na lyžích, lední hokej, rychlobruslení, snowboarding a boby. V akci jsme tak mohli vidět "zuberského" Moravce, Dostála, Sáblíkovou, Samkovou nebo známý jamajský čtyřbob. Za nimi se již představily opravdové zuberské hvězdy - pan Zdeněk Pavlíček, jediný zuberský olympionik, který reprezentoval Československo v roce 1976 v Innsbrucku

v biatlonové štafetě na 4 krát 7,5 km ,ve které obsadili naši reprezentanti deváté místo z patnácti zúčastněných. A byl to on, kdo předal symbolickou štafetu ve formě olympijské pochodně Natálce Švecové, vítězce Zimní olympiády dětí a mládeže 2023 ve Vrchlabí v dresu Zlínského kraje a která je novou biatlonovou nadějí. My věříme, že si splní své sportovní sny a že ji jednou budeme moct fandit při její účasti na pravých olympijských hrách! Právě Natálka za šumu svistu křídel holubic míru zažehla olympijský oheň a přečetla slib sportovců. Olympiáda tak mohla být zahájená. Ale co by to bylo za akci, kdyby se nezjevil sportovní duch se svým malým potomkem? Po jejich účinkování jsme již opravdu mohli začít sportovat.

Děti byly tradičně rozděleny do tří barev a spolu se svými vedoucími postupně skákaly do dálky, běžely 50 metrů a házely zuberskou metlou. Během tohoto dvouhodinového klání byla přítomným představena výstava o ZOH, kterou přichystala Erika Ondřejová, ve které byla představena historie všech 26 zimních olympiád, ale taky nejlepší čeští a českoslovenští sportovci a jejich úspěchy. Knihovnice zase připravily sportovní kvíz se zaměřením, jak jinak, na zimní sporty. Děti si v průběhy Trepky mohly průběžně plnit úkoly doprovodných disciplín v rámci Zimních hrátek, ve kterých si například zastřílely z laserových biatlonových pušek, svezly se na bobech, zaskákaly na skokanské rampě či zastřílely na hokejovou branku.

Po dvou hodinách urputného boje nejen s nástrahami disciplín, ale i s teplým počasím, jsme se dostali k dalšímu programu. Na plac nastoupilo uskupení Jumpplus world se svou švihadlovou šou. Její hlavní představitelka a zakladatelka Adrienn Banhegyi, nám společně s dalšími třemi děvčaty předvedly něco, co se vidí jen málokdy. Šou této trojnásobné mistryně světa a pětinásobné mistryně Evropy přivedla přítomné do varu a ti skandovaným potleskem doprovázeli vystoupení této skupiny. A aby to dětem nebylo líto, dostalo se na spoustu z nich při následném workshopu, při kterém si na vlastní kůži mohly vyzkoušet, že to není tak jednoduché, jak se zdá.

Po tomto vystoupení došlo na vyhodnocení kvízu, ve kterém bylo deset vylosovaných odměněno poukázkami na rodinný vstup na Letní výstavu Barevný svět v Muzeu Zubří a ročními registracemi čtenáře do zuberské knihovny. A odměnu dostaly samozřejmě i děti - všechny, které se zúčastnily atletického víceboje, dostaly památeční medaili a sladký mufínek od paní Lenky Čípové ze Sladké fantazie. No a pak už se dostalo na nejlepší. Nejlepší ale byli pro nás všichni, kteří přišli do areálu Polyfunkčního centra a poměřili síly s ostatními kamarády. Na stupně vítězů nakonec vystoupali první tři v osmnácti kategoriích a ceny jim předávali starosta města Zubří, pan Aleš Měrka, místostarostka Anna Oplatková, asistentka předsedy správní rady generálního partnera akce, firmy Okentěs, paní Lenka Jančová, naše dvě osobnosti, pan Zdeněk Pavlíček s Natálkou Švecovou a sporťák Pajka Přikryl. Na výsledky se můžete podívat zde - modrá skupina (nejmladší), červená skupina (prostřední), žlutá skupina (nejstarší). Ale co by to byla olympiáda bez sněhu? O tu se postarali Zašovští hasiči, kteří dětem na konec připravili parádní pěnovou šou, kterou si děti, které vydržely až do samotného konce, moc užily. Kolem šesté hodiny večerní jsme tak za jásotu dětí mohli další díl Trepky uzavřít a na následné after párty vymýšlet téma pro Trepku další! Těšíme se na Vás opět za rok! Zde se můžete podívat na reportáž TV Beskyd.

PR