ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Výroba trička na Čokoládovou trepku 2020

15.5.2020

ObrázekBylo, nebylo! Jednoho dne se v daleké Číně objevil jeden VIR a ten se začal šířit po celičkém světě. Na druhém konci planety tou dobou lidé ze Zubří připravovali tradiční Čokoládovou trepku. Než však nadešel její čas, VIR dorazil i sem, a tak se z trepky stala trepka VIRtuální. K trepce vždy patřila trička, která přesně charakterizovala každý ročník. Z některých závodníků se tak léty stali také sběratelé. Jejich série by nebyla úplná, kdyby letos pořadatelé na trička zapomněli. Protože nebylo možné dělat registraci a včas zjistit velikosti a trička objednat, přišli s nápadem na to, jak si můžete trička sami vyrobit.Co k výrobě budete potřebovat a kde si trička můžete vyrobit??

  • vlastní tričko libovolné barvy,
  • šablonu, barvy na textil, izolepu, nůžky, houbičku na nádobí, kolíček na prádlo
     
  • na Polyfunkčním centru u správce (vše potřebné bude na místě, barvy na textil: černá, žlutá, zelená)
  • v Muzeu Zubří na Hlavní ulici č.p. 824 (vše potřebné bude na místě, barvy na textil: černá, modrá, červená)
  • doma – tam si musíte vystačit s vlastními zdroji a vystřihnout si ze samolepící tapety nebo z  tvrdší fólie – motiv ke stažení ZDE

Postup výroby
Vše je připraveno tak, aby tričko zvládlo s lehkou dopomocí i malé dítě. Čas potřebný pro jeho výrobu je minimální – počítejte 5-10 minut, pokud si nevyrábíte vlastní šablonu.

Obrázkový návod budete mít k dispozici i na místě výroby: na hřišti u správce nebo v muzeu. V muzeu můžete kromě výroby trička zvládnout seznámení s expozicí muzea nebo navštívit výstavu plánovanou na léto, která vám ukáže loutkový svět Davida Velčovského.  Obrázkový návod ke stažení také ZDE. Video s postupem najdete ZDE.

Doporučení
Před zahájením nanášení barvy vložte do trička cokoliv, co zamezí průniku barvy do další vrstvy trička (složku, karton, tvrdý papír)!

Pokud plánujete tričko vyrábět na hřišti, udělejte tak před zahájením samotných sportovních disciplín. Než si odsportujete, malba na tričku zaschne. Ideálně by mělo schnout až 24 hodin, ale dosušit se dá i doma.
Doporučujeme barvu ještě před vypráním přes pečící papír zažehlit.

Zpětná vazba
Moc nás potěší, pokud nám pošlete nebo nasdílíte fotku, jak se Vám celé dílo podařilo. Nejoriginálnější fotky a nejpovedější trička odměníme.