Město Zubří ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Virtuální Čokoládová trepka 2020

15.5.2020

ObrázekJak jsme již dříve avizovali, díky koronavirové infekci, se letošní Čokoládová trepka neuskuteční. Alespoň ta "opravdická". Sedm let jsme se s Vámi mohli potkávat v krásném prostředí Polyfunkčního centra a chtěli bychom zachovat tuto tradici. Když už to nebude moci být osobně, tak aspoň virtuálně. Proto jsme se rozhodli letos uspořádat trepku jinak. Po vzoru jiných akcí to nebude opravdu o osobním kontaktu, ale každý sám sobě bude sportovcem, pořadatelem i rozhodčím. Je nám jasné, že to prostě nebude jako jiné roky, ale i přesto věříme, že uděláme dětem radost a že se příští rok všichni vrátíme na trepku "opravdovou". 

Jak bude vše probíhat?
Bude se jednat o individuální výzvu malého atleta či atletky za pomoci svých rodičů, případně kamarádů. To záleží hlavně na věku dítěte. I v letošním roce je horní věková hranice 12 let, tu spodní nebudeme určovat, takže jsme zvědavi na nejmladšího účastníka trepky.

Do výzvy nebude nutná registrace, stačí přijít do areálu Polyfunkčního centra a tady absolvovat již tři známé disciplíny - běh, hod zuberskou metlou a skok daleký z místa. Celá akce bude probíhat od zveřejnění do 19. července.

Jak na to?
Stačí mít chuť a přijít do areálu. Před "závodem" samotným je třeba zajít za správcem, který Vám předá startovní číslo (do něho pod číslo napište jméno a příjmení závodníka), tabulku na vypsání výsledků a iniciál, mapku a také Vám zapůjčí metlu. Poté se přesunete na libovolné sportoviště - běh bude na rovince vedle tenisových kurtů, skok a hod metlou v prostoru půl oblouku na severní straně areálu. Po připnutí čísla na tričko, bundu, či mikinu zde budete mít libovolnou dobu a neomezený počet pokusů na to, abyste úspěšně zdolali postupně všechny tři disciplíny. Pokud by se na hřišti sešlo více soutěžících, buďte k sobě, prosím, ohleduplní. Poté zapište do tabulky nejlepší výkony svých sportovců. Věříme, že jste sportovci čestní a féroví a napíšete skutečně opravdové výkony. Letos se víc jak jindy řídíme heslem, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Po navrácení metly a předání vyplněné kartičky s výkony Vás bude u správce čekat ne virtuální, ale opravdová medaile!! Připraven bude pro Vás taky instagramový fotorámeček, ve kterém se budete moci vyfotit. Fotky z něj i z celé Vaší Čokoládové trepky nám můžete zasílat na email Josef.randus@mesto-zubri.cz nebo na messenger Sportoviště města Zubří. Na mapku areálu se můžete podívat zde.

Zpracování výsledků
Po ukončení výzvy, na základě počtu a věku startujících, budou soutěžící rozdělení do kategorií. Nebude sice určováno pořadí, ale aspoň se budou moci malí sportovci, porovnat se sobě rovnými. Všem účastníkům závodu bude také zaslán diplom o úspěšném absolvování letošní Čokoládové trepky. Ve facebookové události budou průběžně zveřejňovány fotografie všech závodníků, kteří nám své fotky ze závodu pošlou. No a na úplný závěr ze všech startovních čísel vylosujeme pár šťastlivců v tombole, do které jsme pro Vás připravili drobné ceny.

Doprovodné disciplíny

Když už v areálu Polyfunkčního centra budete, můžete samozřejmě kromě tří soutěžních disciplín, vyzkoušet i další herní prvky. A také navštívit osm stanovišť, které jsme pro Vás přichystali. Není to nic složitého, každé dítě zadaný úkol zvládne, a pokud ne, tak se nic neděje. Navíc se s nimi můžou poměřit i rodiče. Výsledky můžete opět napsat na soutěžní kartičku. A co Vás čeká? Na všech osm disciplín se můžete podívat na tomto odkazu, dále jsou nafoceny a popsány disciplíny každá zvlášť:
1. Sed leh - udělej co nejvíce sedů a lehů za 30 sekund
2. Pyramida - vylez na vrchol pyramidy v co nejkratším čase
3. Vis na hrazdě - vyber si svou hrazdu dle velikosti a zkus na ní vydržet viset co nejdéle
4. Plank - vydrž v planku co nejdéle
5. Kliky - udělej co největší počet kliků za 30 vteřin, můžeš dělat i "ženské" kliky, tzn. na kolenách
6. Dřepy - udělej co nejvíce dřepů za 30 sekund
7. Hod na koš - z libovolného místa se snaž trefit basketbalový koš, máš na to deset pokusů (míč si vyzvedni u správce)
8. Dlouhý běh - uběhni jedno celé kolečko, které měří 290 metrů

Namaluj si své tričko

Samostatný článek k vyrobě trička na tomto odkazu.

I když to letos bude prostě jiné, skromnější, komornější, věříme, že si letošní Čokoládovou trepku užijete a že to naplno opět rozjedeme v létě příštího roku!