Vičan s Lapčíkem ovládli letošní Zubří OPEN

20.8.2023

ObrázekDevatenáct mužských párů se sešlo v sobotu ráno v areálu Polyfunkčního centra, aby poměřilo své síly v jedenáctém ročníku tenisového turnaje Zubří OPEN. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin a jen dva nejlepší páry postupovaly do další fáze soutěže. K vidění byly jak jednoznačné výkony, tak souboje dramatické, přičemž o postupu ze skupiny D rozhodoval až poslední zápas. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Před čtvrtfinále jsme museli kvůli dešti, který nepředpokládaly ani rosničky, turnaj zhruba na hodinku přerušit a zhruba v sedmnáct hodin mohli pokračovat. Čtvrtfinálové zápasy přinesly parádní podívanou a dál mohli postoupit jen vítězové, takže jsme se museli už v této fázi soutěže rozloučit s loňskými finalisty a semifinalisty, páry, Jurajda - Dutre a Janča- Sobotka.

Semifinále přineslo celkem jednoznačné výsledky a to vítězství otce a syna, Ladi a Vítka Mičoly nad Válkem, Janoškem 6:1 a dvojice Vičan, Lapčík "přejeli" obhájce loňského prvenství 6:0. Zašovsko-rožnovská dvojice Jarek Vičan a Martin Lapčík byla lepší i ve finále a zdolala ogary Mičolovy 6:2. Výsledky play off zde. Ihned po finále proběhlo předání cen nejlepším a mohli jsme turnaj i po nečekané dešťové přeháňce zdárně ukončit kolem osmé hodiny večerní. Na závěr je třeba poděkovat Městu Zubří za organizaci turnaje a za ceny, které tenistům připravilo, Jirkovi Ondřejovi za zuberské metly, které připravil pro vítěze, Staňovi Děckému, který již taky tradičně věnuje nejen těm nejlepším "trnkové" kapky a také kolektivu kavárny Tip café, která se celý den starala o to, abychom měli co jíst a pít.