ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Turnaj TOP 12 završil kuželkářskou ligu

18.3.2019

ObrázekNetradičně v pátek odpoledne se sešli nejlepší zuberští amatérští kuželkáři, aby zakončili šestý ročník ligy exhibičním turnajem TOP 12. Ne všichni se mohli, hlavně ze zdravotních důvodů, zúčastnit a proto došlo na poslední chvíli k několika změnám ve složení finálové dvanáctky. Ani tak ale neutrpěla kvalita turnaje a byli jsme svědky pěkných výkonů a dramatických soubojů. Dvanáctka nejlepších byla rozdělena do čtyř skupin a hrálo se klasickým způsobem jako v minulých letech - postup dvou nejlepších ze skupin a poté play off až do finále. Všichni to měli o to těžší, že se hrálo jen na dvacet hodů, takže každý chybný hod mohl znamenat vyřazení. A i když se jedná o turnaj exhibiční, spojený se závěrečným vyhlášením, nikdo nechtěl prohrát.

Už v základních skupinách bylo vidět, kdo se s jakou formou potýká, komu to padá a komu ne. Ve skupině skončili dva hráči Tip café, jeden "Panelák" a jediná žena závěrečného soutěžení, Naďa. Nejlepší výkony ve skupině předvedli Vašek Zeman, Michal Poruba, Pepa Randus a Jarda Pavlát, jejichž vzájemný zápas skončil jako jediný remízou. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Již v prvním čtvrtfinále mezi Michalem Porubou a Milanem Leškou přišla další remíza 84:84 a chlapi si museli střihnout dalších dvacet hodů. V odvetě byl úspěšnější Milan a postoupil tak mezi nejlepší čtyřku. Nejvyrovnanějším čtvrtfinále byl duel mezi Jardou Pavlátem a Viktorem Frňkou, když k překvapujícímu postupu chyběl Viktorovi krůček. Do semifinále tak postoupil Jarda, kterého ještě doplnili Pepa Randus a Vašek Zeman, jejichž duely nebyly tak dramatické. V prvním semifinále si poradil Pepa a Milanem Leškou poměrem 87:75 a mohl čekat na svého finálového soupeře, jenž vzešel ze souboje Jarda Pavlát a Vašek Zeman. Úspěšnější byl Jarda, postoupil do finále a na Vaška tak zůstal duel o bronz.

V něm ho porazil Milan Leška poměrem 79:72 a mohl se tak těšit na pohár třetí místo. Finále mezi Pepou Randusem a Jardou Pavlátem bylo reprízou zápasu ve skupině, který skončil remízou. I finále bylo velmi dramatické a nakonec o jeho vítězi rozhodl úplně poslední hod soutěže. Na výhru potřeboval Jarda shodit minimálně šest kolků. Spadly čtyři a z vítězství o jediný kolek se tak mohl radovat Pepa. Na výsledky play off se můžete podívat zde. Po finále ihned následovalo vyhlášení celého ročníku ligy. Pohár pro vítěze si poprvé převzali Gumotíci, na druhém místě skonči tým Tip café, bronz patří KO-SE, na čtvrtém místě skončil Oktopus a pátí Paneláci. Oceněni byli i nejlepší jednotlivci celého ročníku. Dva poháry za nejlepší průměr a dorážku patří Vaškovi Zemanovi (KO-SA), nejlepší plné měl pro změnu Jindra Cahlík z Gumotíků. Nakonec byli korunováni i tři nejlepší hráči turnaje TOP 12 v pořadí Pepa Randus, Jarda Pavlát a Milan Leška. Občerstvení na závěrečný turnaj připravila kavárna Tip café, ceny pro nejlepší věnovalo hráčům Město Zubří a firma LB silver.

Šestý ročník ligy je tedy za námi. Jakým způsobem, kdy a hlavně kde bude odehrán ročník následující, bude jasno až v následujících měsících v souvislosti s výstavbou nové kuželny v Multifunkčním areálu a s bouráním kuželny staré. 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii