První ročník Zuberské amatérské ligy v kuželkách je u konce

19.2.2014

ObrázekPrvní ročník Zuberské amatérské kuželkářské ligy je již minulostí. Včera se odehrálo poslední kolo, které již nemohlo nic změnit na pořadí v tabulce. Nehrálo se jen o čest, ale o vylepšení osobních statistik zúčastněných hráčů a hlavně o postup do závěrečného exhibičního turnaje jednotlivců TOP 12, který se uskuteční v sobotu 1 března od 14 hodin. A byl to boj!!

V prvním utkání večera se utkaly třetí tým TIP cafe se čtvrtými Paneláky. V tomto střetnutí padla hranice 200 kolků třikrát a to díky Viktorovi Frňkovi (207), Petrovi Randusovi (204) a Ivanu Daňkovi (202), který již dvakrát těsně tuto hranici atakoval výkony 199 kolků, ale dočkal se až tentokrát! Zároveň toto střetnutí poslalo do turnaje TOP 12 ze šestého místa Viktora Frňku, který potřeboval sehrát ještě jedno utkání, aby splnil podmínku odehrání minimálně poloviny zápasů. Ivanu Daňkovi tento turnaj utekl o dva kolky a je prvním náhradníkem. Celkově vyhráli tento zápas Paneláci 6:2, poměrem kolků 577 ku 506. Zápis z utkání zde.
Ve druhém utkání proti sobě nastoupily první dva celky, Oktopus a KO-SA. Hranici 200 kolků pokořili hned čtyři hráči a to po dvou z každého týmu. Výkonem večera se blýskla Naďa Slováková, která shodila 236 kolků. Dalšími byli Vašek Zeman (227) a Pavel Mizera (226) z týmu KO-SA a Naďa Lešková (205) z Oktopusu. I zde se bojovalo o postup do exhibičního turnaje. Z týmu Oktopusu se to nepodařilo Leoně Prorokové, která je druhou náhradnicí, naopak z celku KO-SA se kvalifikovali Zbyněk Mizera z 10. místa a hlavně Vašek Zeman, který svým nejlepším výkonem přeskočil soupeře před sebou a postoupil z místa jedenáctého. V utkání zvítězil tým KO-SA 6:2, poměrem kolků 645:618. Zápis z utkání zde.
Nyní nás tedy čeká již jen výše zmiňovaný exhibiční turnaj jednotlivců TOP 12, kde se dají očekávat jak tvrdé souboje a snaha zvítězit, tak pohodová a přátelská nálada, která nás provázela celým ročníkem. A samozřejmě slavnostní vyhlášení vítězů. První ročník opanovaly spolu s Milanem Leškou ženy z Oktopusu před druhým celkem KO-SA, na třetím místě skončil celek TIP cafe, na čtvrté příčce Paneláci a na místě pátém Veteráni. Tabulka a pořadí jednotlivců zde.
Hodnotit celý ročník Zuberské ligy budeme až po odehrání závěrečného turnaje TOP 12, ale již nyní si snad můžeme dovolit tvrdit, že se jednalo o zdařilou akci s parádními výkony, které byly odehrány v pohodové atmosféře všech zúčastněných, za což jim patří veliký dík!!!
Poděkování patří i partnerům Zuberské ligy: Město ZubříSportovní poháry - PS, Unipar - výroba svíčekMartin Pšenica - servis výpočetní technikyAleš Měrka - nezávislé finanční poradenstvíLB SilverDana Krůpová - masérské služby, Robert Jurajda - marketing a manažérská činnost, kavárna TIP cafe.