První kolo Zuberské ligy je za námi

15.10.2014

ObrázekVčera začala prvním kolem v místní kuželně soutěž zvaná Zuberská amatérská liga v kuželkách. Nejspíš ale budeme muset brzy změnit název soutěže, protože výkony, které předváděli účastníci jednotlivých zápasů, již amatérskými nejsou! A to nejen díky nově přihlášenému týmu Marodů, jehož kádr tvoří zuberští kuželkáři. Proti loňskému prvnímu kolu se totiž průměr shozených kolků zvýšil ze 184,4 na 202,2 kolků!! A co všechno bylo včera k vidění v kuželně?

V úplně prvním zápase soutěže proti sobě nastoupil loni bronzový tým TIP cafe proti TPV, nováčkovi z Gumáren. Nebyl to jednoznačný zápas, o všem se rozhodovalo až v posledním souboji, ve kterém Robert Jurajda porazil Víťu Krupu a zajistil tak týmu TIP cafe dva body do tabulky. Následující dvě utkání již tak vyrovnané nebyly. Nejdříve si obhájce prvenství, celek Oktopus, poradil s dalším týmem nováčků, Dvě+jeden, v poměru 8:0 a následně zuberské "béčko" Marodů suverénně přehrálo Paneláky. V tomto zápase padaly kuželky k zemi nejčastěji. Nejlíp si s nimi poradil Jarda Pavlát, který počtem 261 kolků vytvořil nejlepší výkon kola!

ObrázekNejvětší drama bylo k vidění v zápase posledním, ve kterém loni stříbrný tým KO-SA vedl po úvodních dvou soubojích o 32 kolků. Mohutný finiš ale předvedl Tomáš Mičkal, který svým výkonem zcela rozhodil svého soupeře a dotáhl utkání k remíze. Nutno dodat, že toto utkání mělo nejbouřlivější atmosféru. Na kompletní zápisy úvodního kola se můžete podívat zde. Na tabulku a pořadí jednotlivců se máte možnost podívat zde.

Druhé kolo nás čeká příští týden, tentokrát ve středu a od 15.30 hodin se v něm utkají celky: TPV - Marodi, Paneláci - Dvě+jeden, Oktopus-KO-SA a Skittles crew s týmem TIP cafe. Určitě se máme opět na co těšit.

A na závěr mi dovolte poděkování partnerům Zuberské ligy. Jsou jimi: Město Zubří, informační portál Zubřan.cz, Coloria - foto, grafické, webové a tiskařské studio, LB silver - velkoobchod se šperky, Martin Pšenica - servis výpočetní techniky, Robert Jurajda - marketing a manažérská činnost, Dana Krůpová - masérské služby a kavárna TIP cafe.