REZERVACE
UŽIVATEL

Prvenství z Turnaje neregistrovaných zůstává v Zubří

18.2.2019

ObrázekVojta Pernický ovládl v roce 2014 druhý ročník Turnaje neregistrovaných ve stolním tenisu. Od té doby putovaly tituly v "královské" kategorii nad 35 let do Lužné, Stříteže nad Bečvou a dvakrát do Liptálu. Po pěti letech tedy zůstává prvenství v Zubří a to díky Petru Poláchovi, který nenašel ani v jednom utkání přemožitele. Ale pěkně popořádku. Začneme již zmíněnou kategorií nad 35 let. Přihlášeno bylo do turnaje třicet dva borců, další jsme již, bohužel, z kapacitních důvodů museli odmítat. I tak se na turnaj dostavili staří známí z Tlumačova, Kvasic, Osíčka, ale objevilo se i pár nových tváří. Borci byli rozděleni po čtyřech do osmi skupin, a jelikož měli všichni zajištěn postup do další fáze, mohli hrát uvolněně a užívat si atmosféru. Výsledky základních skupin zde.

Jak se později ukázalo, první místo ve skupině nezaručovalo postup až do závěrečných bojů. Sítem osmifinále prošli i tři zuberští hráči, Ivan Daněk a Jirka Malina, kteří ale, bohužel, narazili na Petra Polácha, který postupně ukončil jejich účinkování v soutěži. Nejvyrovnanějším duelem play off byl zřejmě osmifinálový duel mezi Jirkou Doleželem a Bernardem Janigou, ve kterém zvítězil prvně jmenovaný 3:2. Ve čtvrtfinále měl nejvíce práce Mirek Gerhard z Osíčka s Martinem Vaníčkem, když svého soupeře porazil 3:1. V semifinále již ale došly Mirkovi síly a prohrál s Honzou Marešem z Tlumačova 0:3. Pro toho byl zatím největším dosavadním úspěchem postup do čtvrtfinále v předloňském turnaji. Soupeř musel vzejít z dvojice Jirka Doležel, který se turnaje zúčastnil poprvé a Petr Polách, který hájil barvy Zubří. Úspěšnějším byl domácí Petr, který zvítězil 3:0. Dobře začal i finále proti Honzovi, když se ujal vedení 2:0. Honza ale nechtěl odejít ze zápasu bez boje, srovnal na 2:2 a o výsledku rozhodoval až poslední set. V něm byl úspěšnější Petr a zřejmě po právu, tak mohl nad hlavu zvednout zuberskou metlu, která byla jednou z cen pro vítěze! Výsledky play off zde.

V kategorii do 35 let se nám sešlo po dvou odstoupeních na poslední chvíli osm borců, kteří byli rozděleni do dvou skupin a stejně jako ve starší kategorii, postupovali všichni borci do play off. Z prvních míst šli do čtvrtfinále oba hráči z Kvasic, Mirek Kubec a Pepa Chlud. Mirek ale v semifinále narazil na Patrika Kováře, který zvítězil 3:1 a postoupil tak do finále, proti Pepovi Chludovi, který zdolal ve druhém semifinále Honzu Balcárka 3:0. Oba finalisté, Patrik i Pepa, se už utkali i minulý rok v semifinále a úspěšnější byl Pepa. Lepším byl i letos a po vítězství 3:1 se stal vítězem kategorie do 35 let! Na kompletní výsledky této kategorie se můžete podívat zde.

Co říci závěrem? Že se i po zpřísnění účasti hráčů (nesměli hrát nikdy v minulosti registrovaní) v zuberské sokolovně hrál opět skvělý amatérský stolní tenis a strávili jsme zde pěkné, téměř jarní dopoledne, za což se sluší hráčům poděkovat. Stejně jako i Lence a Dominikovi z týmu Tip café, kteří se po celou dobu starali o doplňování všech potřebných tekutin a dobrot, které hráči ke svým výkonům potřebovali. A také městu Zubří a firmě LB Silver, kteří poskytli ceny do turnaje.