Petr Štůsek a Jiří Fiedler vítězi turnaje ZUBŘÍ OPEN 2013

8.9.2013

ObrázekV sobotu 7.9.2013 se na antukových kurtech polyfunkčního centra uskutečnil 1.ročník tenisového turnaje ve čtyřhře ZUBŘÍ OPEN 2013. Ačkoliv byly vyhlášené tři kategorie (muži, ženy, mix), do turnaje se přihlásili jen muži a to hned 20 párů!! Tyto byly rozděleny do čtyř skupin po pěti párech a z každé skupiny postupovaly do osmifinále čtyři nejlepší páry. Již zápasy ve skupinách naznačily, že se máme na co těšit a že se do turnaje přihlásily páry různých tenisových dovedností. Někteří přišli zvítězit, pro další byl úspěchem již postup za skupiny, ale celkově se dá říci, že se všichni přišli pobavit a užít si krásný slunečný den.

Po čtyřiceti zápasech v základních skupinách čekaly většinu účastníků zápasy play off. Již v osmifinále docházelo k překvapením, když lépe umístěné páry podlehly párům, kterým se v základních skupinách tak nedařilo. Každý špatně zahraný fiftýn byl potrestán a po dalších osmi zápasech byly známy poslední páry, které si to již rozdaly o ceny. Ve čtvrtfinále si favorité vedli celkem dle předpokladů a v pozdních odpoledních hodinách jsme dospěli k posledním třem zápasům, kde se již bojovalo o vítězství. V prvním semifinále si poradil pár Petr Štůsek, Jirka Fiedler s nejmladší dvojicí turnaje Štěpán Krůpa, Jirka Polášek ml. a po vítězství 6:1 čekali na svého finálového soupeře. V bratrském souboji byl nakonec úspěšnější Robert Jurajda se svým parťákem Pavlem Pernicou, kteří po boji porazili druhého z bratrů, Jarka Jurajdu, hrajícího s Tomášem Vlkem 6:3. Finále se hrálo ihned po skončení semifinálových bojů, poněvadž sluníčka ubývalo, pomalu zapadalo a hrozilo, že by neměl turnaj vítěze. S tím se nechtěli smířit Petr Štůsek s Jirkou Fiedlerem, kteří nepoznali v turnaji ani jednu prohru a ve finále zvítězili nad párem Robert Jurajda, Pavel Pernica 6:1.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Nakonec jsme se tedy po více jak devíti hodinách dobrého tenisu dočkali vyhlášení vítězů. Ceny pro nejlepší věnovali: Město Zubří, Sportovní poháry-PSUnipar - výroba svíček, Martin Pšenica - servis výpočetní techniky, Aleš Měrka - nezávislé finanční poradenství, Dana Krůpová - masérské služby a Michal Silný - vyplétání tenisových raket. Všem partnerům tímto děkujeme za krásné ceny, které do turnaje věnovali. Nesmíme zapomenout ani na Tomáše Pavlištíka z kavárny TIP cafe, který se celý den staral o to, aby neměl nikdo z hráčů, rodinných příslušníků a ani dalších příchozích hlad a žízeň. O tom, že bylo vše na jedničku, svědčí to, že se snědly všechny steaky, klobásy a pivo bylo také dopito. Někteří hráči se po předání cen a společném fotografování ještě přesunuli do nedalekého TIP cafe, kde celý tenisový turnaj zpětně hodnotili a již spřádali plány na další ročník. Na závěr je třeba poděkovat všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili, za fair-play přístup ke hře a fanouškům, kteří si našli čas na návštěvu polyfunkčního centra a přišli své favority podpořit.