REZERVACE
UŽIVATEL

Nejlepší českou biatlonistkou W16 se stala Natálie Švecová!

18.4.2024

ObrázekZuberská rodačka Natálka Švecová se stala nejlepší českou biatlonistkou ve své kategorii dorostenek W16. Celá soutěž byla velice vyrovnaná a o vítězce rozhodl až poslední domácí závod v Novém Městě na Moravě. V prosinci 2023 odstartoval zimní sezónu IBU CE Regional Cup v Novém Městě na Moravě. Po tvrdé přípravě, která probíhala ve Švédsku, čekal na Natálku její první závod v dorostenkách. Závodní víkend zvládla úspěšně a ve vytrvalostním závodě se umístila na 3. místě a ve sprintu na 2. místě. V lednu 2024 se konalo 1. kolo ČP dorostu v Jablonci nad Nisou. Vytrvalostní závod Natálce nevyšel dle jejích představ a umístila se na 14. místě. Druhý den se zadařilo na střelnici a dotáhla to ve sprintu na krásné 2. místo!

Další kolo Českého poháru opět probíhalo v Jablonci nad Nisou. Ve sprintu se Naty umístila na 9. místě a ve stíhacím závodě, který se konal na druhý den, to vytáhla na krásné 4. místo. V únoru se zajíždělo do sousedního Slovenska, kde probíhal IBU CE Regional Cup Osrblie. Na tomto závodě byla velice silná konkurence biatlonistek Slovenska a Polska. Ve sprintu jela Natálka na krev, skvěle zastřílela na střelnici a na krku jí na stupni vítězů visela zlatá medaile! Další den bojovala, běh měla skvělý, ale bohužel střelba ji odsunula na 8. místo. Výsledek v první desítce v takové konkurenci je každopádně obdivuhodný. Další kolo 3. ČP v Letohradu bylo zrušeno kvůli nedostatku sněhu. V březnu proběhlo 4. kolo ČP dorostu v Novém Městě na Moravě. Byl to poslední závod sezóny, který se konal i přes nepříznivé sněhové podmínky.

Tudíž to byla i poslední šance na body do celkového hodnocení žebříčku ČP, kdy se rozhodovalo o nejlepší biatlonistce ČR v kategorii dorostenek W16. Ve sprintu si Natálka zajala pro krásné 3. místo a druhý den pro 4. místo. Tímto skvělým výsledkem si zajistila prvenství v celkovém žebříčku Českého poháru a stala se nejlepší biatlonistkou ve své kategorii dorostenek! Natálie Švecová vyhrála dvakrát po sobě Český pohár. V roce 2023 v žačkách ještě oblékala dres klubu biatlonu Rožnov pod Radhoštěm. Letos se jí ve velké konkurenci podařilo prvenství obhájit v barvách nového klubu Nového města na Moravě. Natálce moc GRATULUJEME! Hlavně i k úspěchům mimo sportovní odvětví. Jak vše zvládá s lehkostí a úsměvem na tváří. Žije ve sdíleném bytě, kde jí čekají každodenní činnosti v domácnosti. V Novém Městě na Moravě studuje na sportovním gymnáziu.

V dubnu odjíždí Naty do Norska na Mezinárodní festival, kde bude reprezentovat Českou republiku! Na tento závod jedou pouze vítězové celkového umístění v žebříčku. Z celé České republiky jedou pouze 4 biatlonisti (2 chlapci a 2 dívky). Natálce budeme držet pěsti, aby jí vše vyšlo dle představ a očekávání. Aby si Norsko užila a nabrala cenné zkušenosti a zážitky. Jsme na Tebe obrovsky pyšní! Celá rodina a kamarádi ti fandí! PS: Jeď si stále to svoje, a hlavně – ŽDÍMEJ, VĚŘ, POKORA!