Na Apríla začíná výzva 10 000 kroků

8.3.2024

ObrázekPrvního dubna začíná výzva 10 000 kroků. Cílem této akce je povzbudit a motivovat lidi k pravidelné chůzi, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Pravidelná chůze je přitom nejen prevencí mnoha onemocnění, ale přináší do života více energie a radosti. Lidé, kteří zařazují do každodenního programu pravidelný pohyb, jsou prokazatelně zdravější a spokojenější. Proč to tedy nezkusit trochu jinak? Pro začátek stačí více chodit. Nemusíte hned vyrážet na každodenní 20 kilometrové výlety, i když i to je možnost, stačí pomalu a pozvolna zařazovat chůzi do vašeho života – vystupte o zastávku dřív, jděte po schodech pěšky místo jízdy výtahem nebo si třeba z cesty do práce udělejte ranní procházku. Možností je spousta, stačí začít! K tomu by Vám mohla pomoct dubnová výzva 10 000 kroků, jejíž účastníci si nastaví na měsíc svůj vlastní cíl – vzdálenost, jakou chtějí každý den ujít. Každý si tak může zvolit pro sebe přiměřený cíl, kterého se snaží dosáhnout. Jak už vypovídá z názvu, výzva pracuje s magickou hranicí deseti tisíc kroků, což odpovídá zhruba 7,5 kilometru.

Ve skutečnosti však stačí mnohem méně, a podle lékařů je důležitější než objem spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Cílem není ujít každý den 10 000 kroků, ale vrátit pravidelnou chůzi do našeho běžného života. Další kolo výzvy 10 000 kroků startuje právě 1. dubna 2024. Pokud se zapojíte, může Vám pomoci najít cestu k vyváženému životnímu stylu, vrátit chůzi do běžného pracovního dne, uzavírat nová přátelství a pokořit osobní hranice.

Registrovat se můžete zde . Jak na to? Vyplníte registrační formulář, kde zadáte své osobní údaje, uvedete ze seznamu obcí Zubří a máte hotovo!! Ti, kteří se již zúčastnili výzev minulých, „obnoví" jen svou registraci. Automaticky se budete účastnit jako jednotlivec a můžete také zaregistrovat svůj tým tvořený kýmkoliv.