Musím přidat další jmenovku na pohár

12.10.2016

ObrázekDalší ročník dlouhodobé tenisové soutěže Zubříček, vyhrál Jirka Fiedler. Po loňském druhém místě se mu letos podařilo vystoupat na stupeň nejvyšší a to vše se stoprocentní bilancí – osm zápasů, osm výher. Co říká na Zubříčka a nejen na to, jsme se Jirky zeptali v krátkém rozhovoru.
Jirko, nejprve gratulace k triumfu. V soutěži jsi musel odolávat výzvám svých soupeřů. Který zápas byl nejtěžší?
Díky. Žádný nebyl lehký. Ale nejtěžší byl asi ten poslední s Tomem Vlkem. V případě porážky by na odvetu již nebyl čas, a byť jsem do té doby byl stoprocentně úspěšný, tak tato jediná prohra by znamenala, že skončím zase druhý.

Zdá se, že nejoblíbenějším soupeřem Ti byl právě obhájce z loňska, Tomáš Vlk, s kterým jsi se utkal třikrát.
Poprvé jsem jej vyzval já, když byl, myslím, jedničkou, abych se konečně podíval, jak to vypadá na nejvyšší příčce, když se mi to vloni nepovedlo. A pak jsem musel odolávat jeho výzvám včetně té poslední.

Jaká byla Tvá letošní tenisová sezóna? Zúčastnil jsi se i nějakých turnajů?
Kromě tradičních dvouher a čtyřher O pohár starosty města Zubří a Zubří OPEN jsem se ještě zúčastnil turnaje ve čtyřhrách s Petrem Matulou, který tento turnaj pořádal a který se nám podařilo vyhrát. A taky turnaje ve dvouhrách pořádaných též Petrem, ale tam jsem stihl odehrát jen tři utkání z pěti, kvůli jiným povinnostem. Pak ještě turnaj čtyřher, který v Rožnově pořádá kamarád. Tam si losujeme i partnera, a jelikož jsem měl dobrý los, tak se nám podařilo zvítězit. V září jsme pak se Zbyňou Novákem absolvovali turnaj v Zašové, kde jsme však po dvou vítězstvích a dvou porážkách nepostoupili ze skupiny a v turnaji útěchy jsme vypadli v semifinále.

Hraješ raději dvouhru nebo čtyřhru?
Dvouhra je pro mne asi jednodušší, protože to alespoň nikomu nekazím. Čtyřhru hraji vlastně jen na turnajích.

Preferuješ nějakou tenisovou značku?
Neřekl bych. Nové rakety jsem si koupil před pár lety, a pokud je vzteky nerozmlátím, tak u nich nejspíš zůstanu. A zbytek vybírám spíš podle toho, co mi zrovna přijde pod ruku.

Co povrch? Vítězí antuka?
Jelikož hrávám výlučně v letním období, tak vítězí antuka, které je v blízkém okolí nejběžnější.

Co příští rok? Zúčastníš se znovu Zubříčka?
Určitě se zúčastním, musím přidat další jmenovku na putovní pohár.

Díky za rozhovor
Pepa Randus