Kuželkářskou ligu uzavřel turnaj TOP 12

7.4.2015

ObrázekPrvní dubnová sobota byla posledním dnem druhého ročníku Zuberské amatérské ligy, kdy jsme se sešli v místní kuželně a svedli boj kuželkami. Bylo to v rámci exhibičního turnaje TOP 12, kde se na drahách sešlo nejlepších dvanáct hráčů ligy v pořadí jednotlivců. Nakonec se ať ze zdravotních či jiných důvodů omluvili čtyři borci: Štěpán a Honza Krupovi, Jarda Pavlát a Tomáš Mičkal.

Tito byli nahrazeni dalšími v pořadí: Naďou Slovákovou (jedinou zástupkyní něžného pohlaví), Michalem Porubou, Viktorem Frňkou a Laďou Adámkem. Tato dvanáctka byla rozdělena do čtyř skupin po třech, z každé skupiny postupovali do play off vždy dva nejlepší. Jelikož se jednalo o turnaj exhibiční, nehrálo se na 60 hodů sdružených jako celou sezónu, ale na pět hodů do plných + pět hodů do dorážky s následnou výměnou drah. Proto se pořád něco dělo a bylo se na co dívat. Pro ty co zrovna nehráli a pro ostatní hráče ligy bylo připraveno malé občerstvení, které pro ně připravili sponzoři amatérské ligy. Na výsledky zápasů ve skupinách se můžete podívat zde.

ObrázekPo bojích ve skupinách, ve kterých došlo jen k jednomu většímu překvapení a to vypadnutí Roberta Jurajdy, který nastoupil se zraněnou nohou, nás čekaly souboje, kde již každé malé zaváhání znamenalo vypadnutí z turnaje. O překvapení se postaral Libor Pšenica, kterého turnaj zastihnul ve skvělé formě a ve čtvrtfinále vyřadil Lubu Krupu. Poté byl úspěšný i v semifinále a ve finále ho čekal soupeř nejtěžší, Jirka Křenek. Ač se Libor snažil, seč mohl, na Jirku nestačil, po velkém boji

mu podlehl o pouhých sedm kolků a skončil na pomyslném stříbrném stupínku. V souboji o bronz Franta Krupa vrátil porážku ze skupiny Pepovi Randusovi a skončil celkově třetí. Po loňském vítězství Roberta Jurajdy máme tedy druhého vítěze a tím se stal Jirka Křenek. A nutno dodat, že zaslouženě. Ve všech soubojích nenechal nikoho na pochybách, že tím nejlepším bude právě on. Na výsledky play off se můžete mrknout zde.

ObrázekPo skončení turnaje následovalo dekorování tří nejlepších z tohoto turnaje a následně jsme plynule přešli k vyhlášení celého ročníku Zuberské amatérské ligy. I když nebyly na turnaji zastoupeny všechny celky, diplomy byly připraveny pro každý z týmů. A zástupci tří týmu nejúspěšnějších dostali i ceny věcné v pořadí Marodi, TIP cafe a Oktopus. Cenu pro nejlepšího hráče do plných si odnesl Jirka Křenek, ceny za nejlepší průměr a dorážku zase Luba Krupa.

Oba z týmu Marodů. Po vyhlášení následovala v kuželně volná zábava, při které většina ze zúčastněných i nadále zůstala na drahách a hráli hru zvanou "chalúpky".

Na závěr celé ligy mi dovolte poděkovat všem zúčastněným týmům a jejich členům, kteří se po celou dobu konání starali o dobrou atmosféru ligy a přispěli svými výkony ke zkvalitnění soutěže. Věříme, že se i v dalším ročníku, který začne na podzim, potkáme ve stejném složení a tajně doufáme, že třeba přibude i nějaký další tým, který se bude chtít zúčastnit. O startu dalšího ročníku budete včas informováni. Na úplný závěr bych ještě chtěl poděkovat sponzorům, který tento projekt podpořili. Jsou to: Město Zubří, Zubřan.cz - informační portál města Zubří, LB Silver - velkoobchod se šperky, Martin Pšenica - servis výpočetní techniky, Robert Jurajda - marketing a manažérská činnost, Dana Krupová - masérské služby a kavárna TIP cafe.