Karola s Hořelkou obhájili vítězství

7.10.2019

ObrázekSedmý ročník turnaje ve čtyřhře mužů přilákal do Zubří jedenáct párů. Většina byla jako již tradičně z blízkého či dalekého okolí, čest zuberských stolních tenistů zachraňovaly dva páry - Jirka Malina s Pavlem Pernicou a vloni stříbrní Laďa Brokeš s Peťou Poláchem. Páry byly rozděleny do dvou skupin, kde se utkaly mezi sebou. Skupinu A ovládli bez porážky domácí Brokeš a Polách, když největší bitvu svedli s Holíkem a Krčmou mladším z Tlumačova, které nakonec zdolali 3:2. Právě oni obsadili druhou příčku. Do čtvrtfinále se dále probojovaly páry Kuběj, Kovář ze Stříteže nad Bečvou a Kutra, Krčma ml. opět z Tlumačova. Ve druhé skupině byli nejúspěšnější Karola s Hořelkou z Valašské Polanky, kteří přijeli na turnaj v pozici obhájce trofeje.

Z druhého místa je doplnili Vavřík V, Chlud z Kvasic, třetí Veleba, Jašek z Tlumačova a druhý zuberský pár Malina, Pernica. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Borci z pátého a šestého místa si to rozdali na jednom stole v takovém mini turnájku útěchy a nejlepší byli z této trojice tradiční účastníci turnaje, frenštátští Jarda Bialek a Robert Kačer. Na ostatních stolech se odehrávaly čtvrtfinálové boje. Pro domácí fanoušky se ten nejzajímavější souboj odehrával na stole č.1, kde proti sobě nastoupily oba zuberské páry. I když se Malina s Pernicou snažili, seč mohli, páru Brokeš, Polách nakonec podlehli 1:3 a ukončili tak své účinkování na turnaji. Roli favoritů potvrdila i dvojice Karola, Hořelka, které doplnili v semifinále páry Kuběj, Kovář a Holík, Krčma mladší.

Poslední tři zápasy turnaje stály za to!! Všechny byly dramatické téměř až do posledního míčku a všechny skončily poměrem 3:2. Pouť domácího páru Brokeš, Polách skončila tentokrát v semifinále, když by nad jejich síly dvojice Kuběj, Kovář. Ti se ve finále utkali s Hořelkou a Karolou, kteří porazili v druhém semifinále Holíka s Krčmou mladším. Po loňském triumfu vystoupali nakonec po pěkném souboji na pomyslný nejvyšší stupínek borci Lukáš Karola a Martin Hořelka. Na výsledky play off se můžete podívat na tomto odkazu.

Po předání cen čtyřem nejlepším párům a společné fotce již následovalo jen krátké zhodnocení turnaje a borci se vydali vstříc svým domovům. Za občerstvení je třeba poděkovat kolektivu z kavárny Tip café, ceny pro nejlepší věnovalo město Zubří a firma LB silver. Velký dík patří také Milanovi Pupíkovi a Jirkovi Krupovi z oddílu zuberského stolního tenisu, kteří se starali o dodržování pravidel a výsledkový servis celého turnaje.