REZERVACE
UŽIVATEL

Jaromír Jurajda triumfoval popáté za sebou!

19.6.2023

ObrázekIdeální tenisové počasí, pod mrakem, bezvětří, čekalo tenisové příznivce a hráče v sobotu ráno v areálu Polyfunkčního centra, kde se hrál již jedenáctý ročník turnaje ve dvouhře O pohár starosty města Zubří. Sedmnáct hráčů se chtělo porvat o titul nejlepšího hráče Zubří a všichni byli zvědavi, zda se podaří popáté za sebou tento turnaj ovládnout Jaromíru Jurajdovi. Hráče přišel alespoň na úvod pozdravit starosta města, Aleš Měrka, který měl již odpoledne jiné pracovní povinnosti. Už v základních skupinách se odehrávaly boje o každý míček, turnaj je rok od roku vyrovnanější, a jen čtyřikrát "zazpíval" kanár 0:6. Jako vítězové postoupili do čtvrtfinále z prvních míst Petr Matula, Zbyněk Novák, Tomáš Válek a Štěpán Krůpa.

Obhájce čtyř titulů Jarek skončil ve skupině "až" druhý, když podlehl Rendovi Sommerovi 4:6, kterému ale nakonec zůstal v této vyrovnané skupině černý Petr a Renda nakonec nepostoupil. Na výsledky v základních skupinách se můžete podívat zde. Ve čtvrtfinále proti sobě nejprve nastoupili Štěpán Krůpa a Radek Vašek. Nakonec byl úspěšnější Štěpán, když zvítězil 6:4 a stal se tak prvním semifinalistou. Zde již jeho cesta turnajem skončila, když mu stopku vystavil Tomáš Válek, který po vítězství ve čtvrtfinále nad Radimem Pernicou 6:3, porazil i Štěpána a to poměrem 6:1. Další čtvrtfinále byly hodně vyrovnané, Jarek Jurajda porazil Petra Matulu 6:3 a Zbyněk Novák Luboše Sobotku poměrem 6:2, když Luboše trápily zdravotní problémy. Oba vítězové se pak střetli v semifinále, předvedli pěkný tenis a do finále se nakonec probojoval Jarek po vítězství 6:4.

Finále už bylo jasnou záležitostí Jarka, který šel po hlavě za již pátým vítězstvím v řadě, a i když se Tomáš snažil, nakonec podlehl 1:6. Výsledky play off najdete na tomto odkazu. Po skončení turnaje následovalo předání cen osmi nejlepším tenistům, které do turnaje věnovalo Město Zubří, přičemž putovní pohár za páté vítězství po sobě už zůstane v trvalém držení Jaromíru Jurajdovi!! S posledním vyčepovaným pivem se z oblohy spustily i dešťové kapky, ale to už nám v tu chvíli nevadilo. O již zmiňované pivo, nealko a občerstvení se jako tradičně postaraly děvčata z Tip café, které s námi strávily celou sobotu, za což jim děkujeme. Nyní si, kromě zápasů v Zubříčku od tenisu odpočineme, a už se budeme těšit na turnaj ve čtyřhře Zubří OPEN, který se uskuteční v sobotu 19. srpna.