Jarek Jurajda vítězem tenisového turnaje

3.6.2019

Obrázek

Ideální počasí, skvělá nálada, parádní tenis - to vše nabídla první červnová sobota na kurtech Polyfunkčního centra. Šestnáctka tenistů ze Zubří a okolí se zde již posedmé sešla, aby se utkala o prvenství v turnaji O pohár starosty města Zubří. Kvůli zdravotním a termínovým kolizím chyběli oba loňští finalisté, Tomáš Macháček a Jirka Fiedler. S o to větší vervou se do bojů vrhli další favorité již o půl deváté ráno. Již zápasy ve skupinách naznačily, s kterými borci se nejspíš uvidíme v závěrečných bojích. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. V osmifinálových zápasech play off vítězili vesměs favorité docela jednoznačnými výsledky.

Vyrovnané byly pouze zápasy mezi Pavlem Holubem a Liborem Pšenicou (Pavel zvítězil 6:3) a Jirka Ondřej zdolal stejným výsledkem Radka Vaška. Čtvrtfinále již byly vyrovnanější. Nejvíce napínavým duelem byl souboj mezi Pavlem Pernicou a Tomášem Válkem, který rozhodl až ten úplně poslední míček. Šťastnějším byl nakonec Pavel a postoupil mezi nejlepší čtyřku. Takové štěstí už ale neměl v semifinále, kdy nestačil v rozhodujícím gamu na Jarka Jurajdu a prohrál těsně v tie breaku. Druhé semifinále nebylo tak dramatické a Zbyňa Novák se po vítězství nad Jirkou Ondřejem stal druhým finalistou.

Jarek již ve finále jednou byl, pro Zbyňu to byla premiéra. Možná i právě tahle zkušenost rozhodla o tom, že po vítězství 6:1 se stal vítězem Jarek Jurajda!!! Výsledky play off zde. Turnaj byl zakončen slavnostním vyhlášení, když byli odměněni čtyři nejlepší hráči a poté se ještě utkali zájemci o láhev šampaňského, která byla položena na kříži označující hřiště pro podání, a cílem bylo tuto láhev trefit. Tím šťastným se stal Honza Valčuha, který se přišel na tenisový turnaj podívat a je vítězem turnaje ve čtyřhře z roku 2014.

Závěrem je třeba poděkovat hráčům samotným za bezvadný přístup ke hře a kolektivu z kavárny Tip café, poněvadž se celý den starali o dokonalý servis hráčů! Na kurtech se opět uvidíme v sobotu 17. srpna, kdy proběhne turnaj ve čtyřhře Zubří OPEN 2019.