Fotbalová půlnoční v Zubří

4.8.2015

ObrázekNa pátek 31. 7. letos připadl takzvaný „modrý úplněk“, netradiční astronomický jev, který se na obloze objevuje zhruba jednou za tři roky. Zvláštní náhodou zuberští pořadatelé na tuto kouzelnou noc naplánovali 2. ročník nočního fotbalového turnaje, tentokrát s názvem Bison´s midnight – tedy „zuberská půlnoc“. Stejně jako v loňském roce se do turnaje přihlásilo 12 týmů, na poslední chvíli se bohužel jeden z týmů pro nemoc omluvil. Do bojů o poháry tedy nastoupilo 11 družstev.

Vše bylo nachystáno na 16. hodinu a právě v tento čas se na zuberském polyfunkčním hřišti ozval hvizd tří píšťalek rozhodčích, kteří na třech hřištích současně odstartovali fotbalový turnaj. Proti sobě se tentokrát postavila družstva ze Zubří, ale také týmy z nedalekého Rožnova p. R., Valašského Meziříčí, nebo Nového Jičína. Už v základní skupině na sebe skvělým výkonem upozornili loňští finalisté z Drda Teamu, kteří převálcovali Lucky Team poměrem 9:0. Za kratší konec tahaly pouze družstva Lucky Teamu, který vyhrál jen jeden zápas a jeden remizoval a DŠN Teamu, který bohužel dosáhl jen na jednu remízu. Boje mezi ostatními týmy byly na vysoké úrovni a žádný ze zápasů neměl předem jasného vítěze. Ze základní skupiny tak do play off nepostoupily Horní konec, DŠN Team, Lucky Team a předem odhlášený tým Draků.

ObrázekNad zuberským sportovním areálem zářila jasně modrá obloha, jako předzvěst krásné letní noci a všichni se těšili z ideálního sportovního počasí. Všechno běželo jako na drátkách, pořadatelé odváděli skvělou práci a tak se na třech hřištích vystřídali všechny týmy s přesností švýcarských hodinek. Boje v základní skupině tedy skončily těsně před devátou a od 21. hodiny odstartovaly boje ve vyřazovací části. Areál se v tuto dobu už také zaplnil větším počtem diváků a fanoušků, kteří si mohli od fandění odpočinout například u stolního fotbálku, který byl letos k dispozici zdarma pro všechny zúčastněné. Samozřejmě letos nechyběl stánek s občerstvením, kde se podával výborný guláš a klobásy. Pod umělým osvětlením už vřely emoce, hráči si nedarovali jediný míč zadarmo, a každý z týmů se o vítězství pral jako lev, důkazem tvrdosti hry a sportovního odhodlání bylo množství odřených kolen a drobnějších oděrek, které ale žádného z hráčů neodradily od pokračování ve hře.

Překvapení ve vyřazovacích bojích se zrodilo hned ve čtvrtfinále, kdy po penaltách do semifinále postoupil nováček turnaje z Hutiska Solance Dream Team, který nakonec dokráčel až ke třetímu místu. V tomto jediném penaltovém rozstřelu večera se s turnajem rozloučil tým loňských vítězů – Jagermaistři. V souboji o třetí místo si poradil s týmem Dragons z Nového Jičína, ti tak brali nepopulární bramborové medaile. Ve finále se letos setkali domácí Drda Team proti Dream Teamu. Diváci dávali jasně najevo, komu přejí letošní vítězství a tak byl zuberský Drda Team hnán dopředu šestým hráčem v podobě fanoušků. Od začátku zápasu měli domácí vše pod kontrolou, kontrolovali výsledek a konečnou brankou na 3:1 napravili loňské drobné finálové zaváhání. Diváci měli jasno dlouho před závěrečným hvizdem a hromadným skandováním „Už je po nich“ nemohli nikoho nechat na pochybách, kdože letos zvedne nad hlavu pohár pro vítěze.

ObrázekHerní převahu Drda Teamu dokládají výsledky jednotlivců. Pohár pro nejlepšího střelce získal Michal Kramoliš a cenu pro nejlepšího hráče letos vybojoval Karel Drda – oba hráče ze zmiňovaného Drda Teamu. Jen cenu pro nejlepšího brankáře vybojoval David Randus z Dream Teamu. Snad velký měsíc nad obzorem, jako otevřené modré oko držel dohled nad vším co se na hřištích událo, že vše proběhlo bez problémů, že sportovci předvedli svou bojovnost v plné parádě, a že v duchu fair play proběhl v Zubří skvělý turnaj, který si všichni náležitě užili.
Nezbývá než všem zúčastněným poděkovat a vyzvat všechny k účasti na příštím ročníku turnaje. Děkujeme těmto sponzorům: Město Zubří, Tip cafe, Bp služby s.r.o.

Autor článku: Tomáš Indrák