Exhibiční turnaj TOP 12 zakončil Zuberskou kuželkářskou ligu

4.3.2014

ObrázekPrvní březnová sobota přinesla definitivní tečku za historicky prvním ročníkem Zuberské amatérské ligy v kuželkách. Dvanáct nejlepších hráčů se utkalo v exhibičním turnaji TOP 12. Ale nejen těchto dvanáct hráčů se setkalo v kuželně. I zbývající členové všech týmů si přišli užít závěr ligy a podpořit své kolegy z mančaftu. Již od prvního hodu bylo jasné, že i když se jedná jen o turnaj exhibiční, budou chtít všichni předvést co nejlepší výkony. Nehrálo se tak jako celou sezónu na 60 hodů, ale kvůli zatraktivnění turnaje, se hrálo pět hodů do plných a pět dorážky na každé dráze.

Proto se neustále hráči střídali na drahách v krátkých intervalech a stále bylo co k vidění. Po zápasech ve čtyřech tříčlenných skupinách čekalo na osm postoupivších play off, kde si již nikdo, kdo chtěl postoupit dále, nemohl dovolit zaváhání. Výsledky základních skupin zde. Do semifinále se tak po úvodních vyřazovacích bojích dostal Robert Jurajda z týmu TIP cafe, který v prvním semifinále porazil o jediný kolek Viktora Frňku z celku Paneláků. Z druhého semifinále se do rozhodující bitvy o prvenství dostal Pavel Mizera z týmu KO-SA, který porazil o 14 kolků Naďu Leškovou z Oktopusu. V souboji o bronz byla úspěšnější Naďa Lešková, která poměrem kolků 82:73 porazila Viktora Frňku. Celkovým vítězem exhibičního klání se nakonec stal Robert Jurajda, který si ve finále poradil s Pavlem Mizerou poměrem kolků 87:68. Výsledky play off turnaje TOP 12 zde.
Slavnostní vyhlášení prvního ročníku Zuberské amatérské ligy se uskutečnilo v kavárně TIP cafe, kam se ihned po skončení bojů přemístila většina účastníku z kuželny. Po dekorování nejlepších tří z turnaje TOP 12 došlo i na nejlepší výkony jednotlivců celého ročníku. Poháry za nejlepší průměr a nejlepší dorážku si odnesl Robert Jurajda, nejlepší výkony do plných měl Pepa Randus, oba z týmu TIP cafe. A nakonec došlo i na předání cen všem týmům, které se prvního ročníku zúčastnily. Na pátém místě skončil celek Veteránů, čtvrté místo obsadil tým Paneláků. Na místě třetím skončil tým TIP cafe, stříbrnou příčku obsadil tým KO-SA a vítězem Zuberské ligy se stal celek Oktopus!! Konečná tabulka a výkony jednotlivců zde.
Na závěr mi dovolte poděkování. V prvé řadě všem zúčastněným týmům. Bez jejich účasti by se první ročník vůbec neuskutečnil. Všem také za předvedené výkony, fair hru a dobrou náladu, která provázela všechny týmy celou sezónu. A to i v případě, že nevyhrávaly. Také členům oddílu kuželek, kteří zajišťovali dozor při utkáních. Liga by se neuskutečnila bez podpory partnerů: Město ZubříSportovní poháry - PSUnipar - výroba svíčekMartin Pšenica - servis výpočetní technikyAleš Měrka - nezávislé finanční poradenstvíLB SilverDana Krůpová - masérské služby, Robert Jurajda - marketing a manažérská činnost, kavárna TIP cafe.
První ročník je tedy minulostí a již teď se můžeme těšit na další. Věříme, že k nynějším týmům se přidají i další celky a opět budeme od podzimu svědky neúprosných bitev o putovní pohár, který má nyní na rok v držení celek Oktopusu!! A nutno dodat, že zaslouženě!!