ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Běh Tomáše Štveráka ovládl Marek Tretera

20.6.2019

ObrázekPo loňském nultém ročníku jsme se rozhodli pokračovat v doplňkové disciplíně Čokoládové trepky - Běhu Tomáše Štveráka, který je určen všem mladým atletům nad 12 let, kteří se již nemůžou trepky účastnit a samozřejmě taky rodičům, aby si zpestřili sportovní odpoledne také nějakou aktivitou. Tomáš, po kterém je závod pojmenován, se bohužel nemohl zúčastnit, protože byl na soustředění ve Vysokých Tatrách, kde nabíral objemy do další sezóny. Do závodu přihlásilo patnáct běžců a běžkyň, a ve startovní listině jsme mohli nalézt zajímavá jména. Mezi domácími, rožnovskými a otickými běžci jsme mohli najít Jakuba Doudu, letošního házenkářského mistra z Plzně, i další extraligové házenkáře Michala Huba a Libora Horuta.

Na startu nemohli chybět ani členové rožnovského AC Sportguides týmu Lucka Kalafutová a Marek Tretera, kteří na závod přejížděli z ostravského letního Rundálu a Lucka musela dokonce obětovat stupně vítězů (druhé místo), aby stihla start v Zubří. V 15 hodin se tedy společně všech patnáct běžců vydalo na 3,6 km dlouhou trať, která vedla opět za nedaleké Čihadlo, kde se běžci otáčeli zpět. Smůlu měl Petr Pospíšil, který se od startu držel v popředí startovního pole, ale špatně odbočil a prodloužil si tak nedobrovolně trať. Z prostoru Polyfunkčního centra mají i diváci celkem slušný přehled o závodu a tak jsme mohli vidět, že se jako první dostane do cíle Marek Tretera, který si ještě před startem musel vzít prášek proti bolesti v zádech.

Nakonec ale podal vynikající výkon a do cíle doběhl s náskokem téměř dvou minut na domácího Libora Petřeka, který ale zvítězil v kategorii nad 40 let. Z žen doběhla do cíle jako první Lucka Kalafutová před Vlaďkou Malinovou, která ale brala prvenství v kategorii nad 35 let. Mezi juniory a juniorkami zvítězili Klára Petřeková a Kuba Vičan. Nutno dodat, že teplé a vlhké počasí dalo všem pořádně zabrat. Po osvobození princezny a královské svatbě se uskutečnilo vyhlašování vítězů, kde byli odměněni ti nejlepší (skoro všichni). Věříme, že si běžci závod užili a že se příští rok opět na startu setkáme a snad i ve větším počtu. Na výsledky se můžete podívat zde.