REZERVACE
UŽIVATEL

Běh do vrchu Ráztoka - Pustevny

6.12.2018

ObrázekDeset zuberských běžců se první prosincovou sobotu postavilo na start již 48. ročníku Běhu do vrchu z Ráztoky na Pustevny. Tato 5,7 km dlouhá trať tradičně uzavírá běžeckou sezónu. Počasí letos běžcům přálo a to hlavně díky podkladu, po kterém se běželo. Trasu Knížecí cesty pokrývala slabá vrstva sněhu až ve druhé části trati. Oproti minulému roku, kdy se běželo za sebou „ve vláčku“, tak mohli závodníci využít celou šířku cesty. Mrazivo ovšem bylo. Na startu bylo mínus čtyři a v cíli ještě o dva stupně chladněji. Nejlépe ze zuberských běžců si mezi 265 startujícími běžci vedl dle očekávání obhájce loňského prvenství, Martin Holiš (mimochodem nový trenér lyžařského oddílu), který dokončil závod na skvělém pátém místě celkově v čase 26:50 a ve své kategorii muži B dokonce zvítězil.

Na stupně vítězů vystoupil i druhý nejlepší zuberský běžec, Petr Škrobák mladší, který obsadil v kategorii juniorů třetí místo, celkově doběhl na 27. místě. Do první padesátky se dostal ještě Libor Petřek. Kompletní výsledky a fotogalerie na tomto odkazu.