Začala registrace do říjnové výzvy 10 000 kroků

2.9.2022

ObrázekMěsto Zubří se po dubnové premiéře opět zapojuje do výzvy 10 000 kroků, která vznikla pro to, aby nás inspirovala k pravidelnému pohybu a ke zdraví! Není důležité, kolik bodů získáte a zda jste lepší než ostatní. Důležité je, jestli jste lepší dnes, než jste byli včera. Takovým heslem se řídí pořadatelé této výzvy, nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu,z.s., kterým patří díky za zorganizování výzvy. Registrace do říjnové výzvy byla právě spuštěna a my jsme zvědavi, kolik lidí dychtících po pohybu, se této výzvy zúčastní. V dubnu nás bylo sedmdesát dva, bude nás tentokrát ještě víc? Kromě času, který Vám zaberou procházky či jiné aktivity, při kterých budete "nahánět" kroky, Vám jen krátce potrvá nahrání těchto aktivit do systému. Zvláště, když pro nás pořadatelé pro podzimní výzvu připravují testovací verzi mobilní aplikace.

Díky ní bude možné jednodušeji nahrávat vaše aktivity z jiných systémů (př. Garmin, Strava, Google fit ...). Snad se podaří zprovoznit. Více informací o říjnové výzvě najdete na tomto odkazu. Výzva začíná prvního října a potrvá celý měsíc. Cílem projektu je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Výzva 10 000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což zhruba odpovídá 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Každý kilometr je bodově ohodnocen, přičemž je zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Snahou je umožnit umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku i starším lidem a lidem s vysokým BMI. A jak na to?

Zaregistrovat se můžete na tomto odkazu. Vyplníte registrační formulář, kde vyplníte své osobní údaje, uvedete ze seznamu obcí Zubří a máte hotovo!! Ti, kteří se již zúčastnili dubnové výzvy jen "obnoví" svou registraci. Automaticky se budete účastnit jako jednotlivec a můžete také zaregistrovat svůj tým tvořený kýmkoliv. Záleží jen na Vás. Registrace je možná i po prvním říjnu, ale výsledky budete moci nahrávat jen tři dny zpětně. Tak co, jdete do toho?