Virtuální Čokoládová trepka 2021

28.5.2021

ObrázekLetošní epidemiologická situace nám opět neumožní uspořádat „klasickou“ Čokoládovou trepku na kterou jsme zvyklí. Proto i letos musíme vzít za vděk trepkou virtuální, s kterou jste se mohli seznámit už v loňském roce. Opravdu pevně věříme, že v roce 2022 se k té klasické opět vrátíme se vší parádou!!

Jak bude vše probíhat?
Bude se jednat o individuální výzvu malého atleta či atletky za pomoci svých rodičů, případně kamarádů. To záleží hlavně na věku dítěte. I v letošním roce je horní věková hranice 12 let, tu spodní nebudeme určovat. Do výzvy nebude nutná registrace, stačí přijít do areálu Polyfunkčního centra a tady absolvovat ne jako vloni tři, ale hned sedm disciplín – běh 50 m, hod zuberskou metlou, skok daleký z místa, dlouhý běh (1 kolo = 290 metrů), vis na hrazdě, zdolání vrcholu pyramidy a hod létajícím talířem. Celá akce bude probíhat od 1. června do 31. července.

Jak na to?
Stačí mít chuť a přijít do areálu. Před "závodem" samotným je třeba zajít za správcem, který Vám předá startovní číslo (do něho pod číslo napíšete jméno a příjmení závodníka), tabulku na vypsání výsledků a iniciál, a také Vám zapůjčí metlu a létající talíř. Poté se přesunete na libovolné sportoviště - běhy budou na rovince vedle tenisových kurtů, skok a hody metlou a talířem v prostoru půl oblouku na severní straně areálu, pověsit se můžete na workoutu a na pyramidu musíte prostě vylézt po pyramidě. Po připnutí čísla na tričko, bundu, či mikinu zde budete mít libovolnou dobu a neomezený počet pokusů na to, abyste úspěšně zdolali postupně všech sedm disciplín. Pokud by se na hřišti sešlo více soutěžících, buďte k sobě, prosím, ohleduplní. Poté zapište do tabulky nejlepší výkony svých sportovců. Věříme, že jste sportovci čestní a féroví a napíšete skutečně opravdové výkony. Letos se stejně jako jindy řídíme heslem, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Po navrácení metly, talíře a předání vyplněné kartičky s výkony Vás bude u správce čekat opravdická medaile a diplom!! Připraven bude pro Vás taky instagramový fotorámeček, ve kterém se budete moci vyfotit. Fotky z něj i z celé Vaší Čokoládové trepky nám můžete zasílat na email Josef.randus@mesto-zubri.cz nebo na messenger Sportoviště města Zubří. Na mapku areálu se můžete podívat zde.

Zpracování výsledků
 Po ukončení výzvy, na základě počtu a věku startujících, budou soutěžící rozdělení do kategorií. Nebude sice určováno pořadí, ale aspoň se budou moci malí sportovci, porovnat se sobě rovnými. Ve facebookové události budou průběžně zveřejňovány fotografie všech závodníků, kteří nám své fotky ze závodu pošlou. No a na úplný závěr ze všech startovních čísel vylosujeme pár šťastlivců v tombole, do které jsme pro Vás připravili drobné ceny.

Namaluj sám sebe
V loňském roce jste si mohli namalovat trička, letos byste mohli zkusit namalovat sami sebe. Co říkáte? A to při nějaké sportovní disciplíně, kterou jste při Čokoládové trepce museli absolvovat. Při běhu, hodu, visu, to už necháme na Vás. U správce budete mít nachystané papíry, pastelky, barvičky a bude záležet jen na Vás, zda si obrázek namalujete v areálu Polyfunkčního areálu nebo doma. Poté nám je stačí doručit a nechat u správců, nejpozději do konce července. Nejlepší výtvory oceníme drobnými cenami a pevně věříme, že i všechny představíme při „opravdové“ Čokoládové trepce příští rok.

A jak jsme psali již v minulém roce, věříme, že si letošní Čokoládovou trepku užijete takovou, jaká může být a že to naplno opět rozjedeme v létě příštího roku! Protože pověstný zuberský sportovní duch tu s námi stále je a stále bude!!