Zubří Open ovládli Valčuha s Kučerkou

20.8.2019

ObrázekSuper počasí, o kterém sní každý pořadatel tenisového turnaje, přivítalo účastníky tenisového turnaje ve čtyřhře mužů Zubří OPEN 2019. Již posedmé se sešli tenisté v areálu Polyfunkčního centra, aby poměřili své síly. A jelikož se opět sešel plný počet párů, tedy čtyřiadvacet, muselo být osm zápasů základních skupin odehráno na kurtech u sokolovny. Kromě domácích borců přijeli bojovat o prvenství i tenisté z nejbližšího okolí, nechyběli ani obhájci z Hustopečí nad Bečvou a turnaj byl dokonce okořeněn i účastníkem z Francie, který byl v páru s Jarkem Jurajdou. O půl deváté se tedy na pěti antukových kurtech rozjely boje o první fiftýny. Hráči byli rozděleni do osmi skupin po třech, přičemž nejlepší pár měl zaručen přímý postup do osmifinále.

Dvojice z druhých a třetích míst se musely ještě o postup do osmifinále utkat mezi spolu. V zápasech základních skupin potvrzovali roli favorité. Nejvyrovnanější byla zřejmě skupina A, ve které nakonec skončili první Tomáš Válek, Miloš Janošek, druzí z loňského roku. Svou skupinu rovněž ovládli loňští vítězové, Tomáš Kocián a Petr Těšický. Na zápasy základních skupin se můžete podívat zde. Kolem poledne byly rozehrány první zápasy play off. Zde již bylo k vidění hodně vyrovnaných zápasů a rozhodoval téměř každý míček. Hned dva duely došly až do tie breaku. V osmifinále tomu bylo ale naopak, Vítězové skupin neponechali nic náhodě a s přehledem postupovali do čtvrtfinále. Jen Pepa Maléř se Staňou Mičolou se nadřeli, aby v až tie breaku porazili pár David Gašpar, Pavel Holub. Čas pokročil, sluníčko se střídavě schovávalo za mraky a na kurtech začínalo být horko. Ve čtvrtfinále už nabíraly souboje na rivalitě a nikdo nechtěl nechat nikomu nic zadarmo.

Nakonec se do semifinále dostali z loňské nejlepší čtyřky jen Kocián, Těšický doplnění další hustopečskou dvojicí Petr a Max Matulovi. Dalšími semifinalisty byli vítězové z roku 2014 Staňa Děcký a Honza Valčuha, každý ale s novým partnerem. Úspěšnější byl Honza, který společně s Michalem Kučerkou (oba Rožnov) vyřadili v semifinále otce a syna Matulovy 6:4. Jejich finálovým soupeřem se stali Tomáš Kocián s Petrem Těšickým, když zdolali 6:3 pár Tomáš Kozák (Dolní Bečva), Staňa Děcký, který se dostal nejdál ze zuberských hráčů. V osmnáct hodin začal finálový duel, ve kterém bylo těžko tipovat favorita. Ve velmi vyrovnaném utkání byli nakonec úspěšnější Honza Valčuha s Michalem Kučerkou a po výhře 6:3 tak mohli nad hlavu zdvihnout pohár pro vítěze!! Výsledky play off zde.

Závěrečné vyhodnocení již bylo jen třešničkou za vydařeným turnajem. Poděkovat se patří hlavně všem účastníkům turnaje, kteří v jeho průběhu předváděli hezkou hru. Dále Městu Zubří, které poskytlo ceny nejlepším párům a v neposlední řadě kavárně Tip café, která se již tradičně postarala o občerstvení účastníků i návštěvníků turnaje, kterých letos nebylo zrovna málo. Letošní soutěžní tenisová sezóna v Zubří ještě nekončí. Do konce měsíce budou sehrány poslední zápasy Zubříčka a v září si to nejlepší páry rozdají poprvé o tuto trofej v deblech.